24 Ocak 2018 Çarşamba


“Zeytin Dalı, bölgeye huzur getirecek”


Karamollaoğlu, “Afrin’e yönelik bir operasyon var. Operasyonun kısa bir sürede başarıyla sonuçlanacağını düşünüyoruz. Bölgede huzurun sağlanacağını düşünüyoruz. Tabii Suriye’de yaşanan gelişmeler bir anda olmadı. Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan Hoca, ABD’nin Irak işgal etmesinin ardından hedefteki diğer ülkelerin, Suriye, İran ve Türkiye olacağını söylemişti. Korktuğumuz başımıza geldi” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı'na açık ve tam desteğini bir kez daha belirtti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Ankara İl Başkanlığı'nın haftalık Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Parti üyelerine hitap eden Karamollaoğlu, son günlerin en sıcak konuları arasında yer alan Zeytin Dalı Harekâtı ve iktidarın ekonomi politikalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İKTİDARA ÇÖZÜM YOLLARINI DA SUNUYORUZ


Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı'nın yeni hizmet binasını gezen ve bilgi alan Karamollaoğlu, İl Başkanı Fatih Beyazıt'tan da teşkilat çalışmaları hakkında bilgi aldı. Karamollaoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, son süreçte vatandaşların Saadet Partisi'ne yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Herkese hitap ediyoruz. Milletin derdini aktarmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız için sürekli kafa yorup çalıyoruz. Bazıları bizim bu tür fikirleri söylememizden rahatsız oluyor. Ancak biz konuşmaya devam edeceğiz. Çünkü biz inandığımız ve bildiğimiz şeyleri söyleyeceğiz. Biz şahısları karşımızı alıp rencide etmiyoruz. Gerçekler neyse onu söylüyoruz. Çözüm yollarını da söylüyoruz. Ancak maalesef bunu dikkate almıyorlar. Dikkate almayınca ümitsizlik artıyor. O zaman da vatandaşlar gerçeği biliyor, Saadet Partisi'ne yöneliyor” dedi.


ERBAKAN HOCA UYARMIŞTI


Karamollaoğlu, Zeytin Dalı Harekâtı'na bir kez daha açık ve tam bir destek vererek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Afrin'e yönelik bir operasyon var. Operasyonun kısa bir sürede başarıyla sonuçlanacağını düşünüyoruz. Bölgede huzurun sağlanacağını düşünüyoruz. Tabii bu gelişmeler bir anda oluşmadı. Yanlış yürütülen dış politika yüzünden oldu. Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan Hoca ABD'nin Irak'ı işgal etmesinin ardından hedefteki diğer ülkelerin Suriye, İran ve Türkiye olacağını söylemişti. Korktuğumuz başımıza geldi. Bu konuda olayları iyi bir şekilde incelememiz gerekiyor. Hükümetin bu konuda muhalefete kulak vermesi gerekiyor. Arkadaşlarımız bizleri dinleseydi durum buralara gelmezdi”

HUKUKU SAĞLAM BİR ZEMİNE OTURTACAĞIZ


Saadet Partisi'nin iktidara geldiğinde ilk işinin hukuku sağlam bir zemine oturtmak olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, "Parti olarak biz, adaletin mülkün temeli olduğunu biliyoruz. Adalet olmadan huzur ve barış olmaz. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Bir ülkede en önemli mesele adalettir. Ülkemizde şuan kutuplaşma ve kamplaşma çok arttı. Kutuplaşma ve kamplaşma adalet ile çözülür. Biz bunu bu şekilde çözeceğimizi düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

TOPLUMSAL SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ


Hükümetin ekonomik sistemin borca yönelik işlediğine dikkat çeken Karamollaoğlu, "Faiz aldı başını gidiyor. 71,1 milyar faiz var. Bu demektir ki, bütçenin yüzde 10'u faize gidiyor. Son 5 senede 400 milyarı faize yatırdık. Biz bunu yatırıma yönlendirseydik, Türkiye'de işsizlik kalmazdı. Maalesef bu yapılmadı" ifadelerini kullandı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz