4 Aralık 2017 Pazartesi


Zarrab'a ödül verirken çekilen fotoğraf unutulmadı!


ABD'de görülen Hakan Atilla davasında tanık olarak ifade veren Reza Zarrab'a ilişkin bugün hükümet kanadından sert açıklamalar gelse de geçmişte kalan açıklamalar ve fotoğraf kareleri kendilerini zor durumda bırakıyor. Zarrab'la ilgili en akılda kalan fotoğraf karesi ise Numan Kurtulmuş ve Zafer Çağlayan'a ait...

Bugün milat olarak kaabul edilen 17-25 Aralık sürecinde gözaltına alınıp, tutuklanan Zarrab, iktidar ve medyası tarafından desteklenmiş ve hakkında "yardımsever işadamı" bile denilmişti. Türkiye'nin cari açığını kapatan kişi olarak da lanse edilen Zarrab için bugün iktidar kanadında büyük bir öfke var. New York'taki davada tanık olarak ifade veren Reza Zarrab'ın yaptığı açıklamalar "operasyon" olarak yorumlanıyor.

CARİ AÇIĞI O KAPATMIŞTI!


Hükümete yakın medyaya röportajlar veren Zarrab, 19 Nisan 2014 tarihinde şu cümleleriyle manşet olmuştu: “200 ton altın ihraç edip Türkiye'ye 25 milyar TL gelir sağladım. Cari açığın yüzde 15'ini ben kapattım.” Reza Zarrab yine 18 Nisan 2014'te iktidara yakın bir haber kanalına çıkmış Türk Bayrağı'nın altında röportaj vermişti.

AKILDA KALAN O FOTOĞRAF


22 Haziran 2015'te Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 22. Olağan Genel Kurulu ve ihracatın şampiyonları ödül töreninde ‘mücevher' sektöründeki ödül Volgam Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Reza Zarrab'a verilmişti. Zarrab ödülünü, dönemin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elinden almıştı.

O FOTOĞRAFTA YER ALMAK İSTEMEZDİM


Dönemin Başbakan Yardımcısı, şimdi ise Kültür ve Turizm Bakanı olan Numan Kurtulmuş da Rıza Sarraf'a verilen ödülle ilgili konuştu. Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Kime ödül vereceğimizi bilmiyorduk. Hayatımda hiç görmediğim yolda görsem tanır mıyım tanımaz mıyım bilmediğim isimle orada oldu bitti ile karşılaştık. Keşke töreni düzenleyenler bize daha önceden kime ödül vereceğimizi söyleselerdi Önceden bu isme ödül vereceğimi biliyor olsaydım o karenin içerisinde yer almak istemezdim. Bu fotoğrafın ortaya çıkması herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir. Keşke bu karenin içerisinde yer almasaydım."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz