20 Eylül 2018 Perşembe


Yerli üretimin logosunu ürettik!


Yıllardır 'yerli üretim' çağrılarına kulak tıkayan hükümet, geçmişte yapılan çok sayıda fabrikayı sattı. Ekonomik krizin yaşandığı günlerde ise ilginç bir adım atılarak yerli ürün logosu üretildi.

Yıllardır "yerli üretim" çağrılarına kulak tıkanırken geçmişte yapılan çok sayıda fabrika da haraç mezat satıldı. Ekonomik krizin iliklerimize kadar hissedildiği bu günlerde ise ilginç bir adım atıldı. Yerli ürün logosu üretildi. Türkiye'de üretilen yerli ürünler için logo geliştirdiklerini kaydeden Ticaret Bakanı Pekcan Ruhsar “Yerli üretimimize sahip çıkmak, çocuklarımızın zengin geleceğine sahip çıkmaktır” açıklamasında bulundu.

"KENDİ ÜRÜNLERİNİ TÜKETMEDEN KENDİ TÜKETTİKLERİNİ ÜRETMEYEN ÜLKE ZENGİNLEŞEMEZ"

Ticaret Bakanı Pekcan, ‘Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Türkiye'de üretilen yerli ürünler için logo geliştirdiklerini kaydetti. Pekcan, “Böylece vatandaşlarımız etiketlerden burada üretilen ürünlerin ayrımını yapabilecekler. Vatandaşımıza bu ülkede üretilmiş ürünleri gösterecek. Kendi ürünlerini tüketmeden kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı ve geçici bir süre olacaktır” diye konuştu. 

 

"YERLİ ÜRETİM ZENGİNLİĞİMİZ, MİRASIMIZ, GÜCÜMÜZ VE ÇOCUKLARIMINZ MUTLU GELECEĞİ"

"Bu ülkede yaptırım yapan, Türkiye'de istihdam oluşturan, bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların ürünleri de yerlidir. Onlarda da aynı yerli üretim logosu kullanılacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz. Bu topraklarda üretilen ürünleri hep beraber tüketip tükettiklerimizi hep beraber üretmek için buradayız. Çünkü yerli üretim zenginliğimiz, mirasımız, gücümüz ve çocuklarımızın mutlu geleceği."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz