4 Mayıs 2016 Çarşamba


WhatsApp'tan Windows ve Apple kullanıcılarına iyi haber


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın masaüstü sürümü Windows ve Mac için kolları sıvadı.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcıların WhatsApp üzerinden daha rahat mesajlaşması için WhatsApp Web sürümünü hizmete sokan WhatsApp, bilgisayarlar üzerinden WhatsApp'a bağlanmak için yeni bir alternatif yöntem üzerinde çalışıyor.
 
Peki WhatsApp'ın tüm özelliklerine hakim misiniz?  Çoğu kullanıcının bilmediği WhatsApp özelliklerini sizler için derledik.
 
Silinen mesajları geri getirin 

Yanlışlıkla silinen WhatsApp mesajları için de benzer bir yol izleyebilirsiniz. Zira WhatsApp'ı silip yeniden yüklediğinizde uygulama size eski konuşmaları geri getirmeyi isteyip istemediğinizi soruyor. 
 
WhatsApp'ı bilgisayarda kullanmak için yapılması gerekenler 

Whatsapp'ı bilgisayarınızdan kullanmak için WhatsApp'ın resmi web sayfasındaki QR kodunu akıllı telefonunuza okutmanız yeterli. 
 
Otomatik Video ve Resim Yüklemeyi durdurun 

Uygulamadaki otomatik video ve resim yükleme işlemine son vermek için yapılması gerekenler ise şöyle: Ayarlar sekmesinin içinde bulunan Sohbet Ayarları menüsüne girin Medyayı Otomatik İndir seçeneğine tıklayın ve buradan tüm seçenekleri 'Yok' olarak değiştirin.
 
'Son Görülme Özelliği'ni kapatmak için yapılması gerekenler 

Eğer çift sim karta sahip bir cihaz kullanıyorsanız ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger'ı kullanmak istiyorsanız, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını kullanabilirsiniz. 
 
Numara değişimi 

WhatApp'ta bulunan numaranızı değiştirmek için Ayarlar / Hesap / Numarayı Değiştir sekmesine giriş yapmalısınız. 
 
Grup mesajlarını kapatmak için yapılması gerekenler 

Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan grup bilgileri sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz. 
 
Kişiler için WhatsApp kısa yolu oluşturun 

Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve “Sohbet Kısayolu Ekle” seçeneğine tıklayın.
 
Sahte WhatsApp konuşmaları 

Şu an için sadece Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda kullanılabilen Whatsaid uygulamasını kullanarak sahte WhatsApp konuşmaları oluşturabilirsiniz. 
 
 
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz