15 Aralık 2018 Cumartesi


Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Sırtımızda işçinin tulumu var


Kimi çevrelerce hedefe konulmaya çalışılan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, hedef haline getirmek istenmesine yanıt verdi.

Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, geçtiğimiz hafta Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi sarf ettiği, “Böyle ne kadar gider? Önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ne kadar gider. İşte gördük Fransa'da gitmediğini. Üç gün sonra bizim burada görür müyüz, görmez miyiz? Bize bağlı.” sözleri, bazı basın yayın organlarında ‘tehdit' olarak haberleştirilmişti. Bunun üzerine kimi çevreler de bu haberler üzerinden Atalay'a karşı adeta bir linç kampanyası başlatmıştı. 

Kimi çevrelerce hedefe konulmaya çalışılan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, hedef haline getirmek istenmesine yanıt verdi. İşçiden işverene, siyasetten STK'lara kadar birçok kesim tarafından ‘yanındayız' mesajları alan Atalay, başlatılan karalama kampanyasını eleştirerek “Bizim sırtımızda ne sarı ne de kırmızı yelekler olur. Bizim sırtımızda işçinin tulumu var. Haklı olduğumuz meselede sorunlarımızı söyleyeceğim” dedi.

 

 

 

BİRÇOK KESİM YANINDA DURDU

Hedef tahtasına oturtulmaya çalışılmasına rağmen Atalay'a, işçiden işverene, siyasetten STK'lara birçok çevreden destek geldi. Geçtiğimiz günlerde TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın ziyaret edip yanında durduğu Atalay'a, bir destek de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan geldi. Yıldırım ve Hisarcıklıoğlu, Türk-İş'in ve Atalay'ın her zaman demokrasiden yana olduklarını kaydetti. Diğer büyük desteği ise işçilerden gören Atalay, işçilerden ‘yalnız değilsin' mesajları aldı.

BİZİ ENGELLEYEMEYECEKLER

Kendisine yönelen bu karalama kampanyasını eleştiren Atalay, şunları kaydetti:

“Kurulduğumuz günden beri Türkiye'den, devletinden, emekçiden, mazlumdan ve mağdurdan yanayız. Seçilmiş meşru hükümetlerden yanayız, kim haklıysa ondan yanayız. Milletin ve milli iradenin yanındayız. Bu tavrımız dün de böyleydi, yarın da böyle olmaya devam edecek. Ölene kadar demokrasiden yana olmaya devam edeceğim. Bizim sırtımızda ne sarı ne de kırmızı yelekler olur. Bizim sırtımızda işçinin tulumu var. Haklı olduğumuz meselede sorunlarımızı söyleyeceğim, tenkit edeceğim, ülkeyi yönetenlere çalışanların sorunlarını aktarmaya devam edeceğim.”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz