2 Temmuz 2019 Salı


Temel Karamollaoğlu'ndan flaş Madımak Oteli çağrısı


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Madımak Oteli olaylarının 26. yıldönümünde sosyal medya hesabından önemli bir açıklamada bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Madımak Oteli olaylarının 26. yıl dönümünde mesaj yayınladı. Karamollaoğlu, "Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir." dedi. 

MADIMAK TEKRAR ARAŞTIRILMALI, KARANLIK ELLER ORTAYA ÇIKARILMALI


Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı: 

"Bugün Madımak'ta yaşanan vahşetin 26. yıl dönümü. Bu dram bütün insanlığın ortak yarasıdır. Üzerinden yıllar geçse de acısı dinmeyecektir. 1993 yılı ülkemiz için karanlık bir dönem olmuştur. Madımak başta olmak üzere Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları, Başbağlar vahşeti gibi acı hadiselerin ardı ardına yaşandığı ve birilerinin karanlık emellerinin olduğu bir yıldır. Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir. Ülkemizin bundan sonra bu tür acı hadiselerle karşılaşmaması ve hangi inanca sahip olursa olsun kardeşçe yaşayabildiğimiz bir Türkiye'nin inşa edilmesini temenni ediyorum."
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas olaylarının yaşandığı dönemde Sivas Belediye Başkanı olarak görev yapıyordu. Sivas'ta yaşanan olaylarda kendisinin kalabalığa dağılması yönünde bir konuşma yaptığını belirtmişti. Temel Karamollaoğlu, olaylarla ilgili çekilen fotoğrafta görünen ve provokatörlük yapan kişinin kendisi olmadığını defaatle ifade etmişti. 

Karamollaoğlu, Teke Tek programında Sivas olaylarına ilişkin, "Sivasolaylarının yaşandığı yıl Türkiye'nin en karanlık yılları. Elimde delil yok ama uzaktan planlandığı kanatini taşıyorum. O gün askerin yemin töreni var ama askerler izinliler. Bir de bu gariplik var. Bana doğrudan doğruya emniyet müdürünün gelip gençler toplanmış slogan atıyorlar dediği zaman, valiye söyleyin dedim. Benim müdahalem kalabalığı dağıttı. Merkezde toplandı, polis müdahale edemedi. Emniyet müdürü gelince yine konuştum ama bunlara engel olamadım. Bir fotoğraf çekiyorlar, altına da Temel Karamollaoğlu diye yazıyorlar. O adam ben değilim. Burada bir suçlamaya gidildi. Benimle ilgili bir dava açılmadı. Geldiler ifadelerimiz alındı. Böyle bir hadisenin benim belediye başkanlığım sırasında meydana gelmesi üzücü. Herkez şundan emin olmalı ki benim gücüm nispetinde ne istendiyse hepsinin arkasından gittim. Kasıtlı olarak iftira kampanyası başlatıldı ve tuttu." demişti. 

TEMEL KARAMOLLAOĞLU MADIMAK OLAYLARI SIRASINDA NE DEDİ?


Temel Karamollaoğlu, olaylar esnasında otel önünde toplanan kalabalığı sakinleştirmek adına konuşma yaptı. Temel Karamollaoğlu'nun Madımak olayları sırasında yaptığı konuşma şöyle;

''Bazen 5 bin kişi yola bir dava için çıkar. Beş kişi bunu galeyana getirerek saptırabilir. Biz bunları daha önce yaşadık. 80 öncesinde birçok mitingde bu yaşandı. Şimdi, sizden rica ediyorum. Oturun. Şimdi sizden abiniz olarak, belediye başkanınız olarak rica ediyorum. Bana karşı en ufak saygı, sevgi duyan kardeşlerimden rica ediyorum. Lütfen şu noktadan itibaren sukünetle dağılalım.

Şimdi muhterem arkadaşlar, sizden bir ricada bulundum. Tabii bana karşı boşver diyenleri bilmem ama lütfen şu noktadan itibaren, ben teşebbüste bulunacağım, buradaki arkadaşlar, kimseyle bir çatışmanın içerisine girmesin. Polisimizle, emniyetimizle, jandarmamızla bir çatışmanın içerisine girmeden sukünetle dağılsınlar.


Haydi bakalım, şimdi arkadaşlarımızın dağılmasını istiyorum. Cenab-ı Hak hepinizden razı olsun. Ben gerekli temaslarda bulunacağım.''

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz