21 Ağustos 2017 Pazartesi


Temel Karamollaoğlu: Erken seçime hazırız


Saadet Partisi’nin ağustos ayı Ankara Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’na katılan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, gündeme ve İslam coğrafyasında yaşanan gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Ağustos ayı Ankara Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na katılarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Amerika'nın terör örgütü PYD'ye silah vermesini kabul edilecek bir durum olmadığının altın çizen Karamollaoğlu, verilen silahların namlusunun Türkiye döneceğini kaydetti. Ekim'de bir erken seçim olması halinde en etkin partinin Saadet Partisi olacağını belirterek, “Ben söylemiyorum bunu. Bizim dışımızdaki insanlar bunu ifade ediyor” dedi.

Ekim'de bir erken seçim olması halinde en etkin ve hazır partinin Saadet Partisi olacağını belirten Karamollaoğlu, “Metal yorgunluğu sadece iktidarın ilçe teşkilatlarında değil, AK Parti'de metal yorgunluğu var. Artık çözüm üretemiyor” dedi.

ESAS METAL YORGUNLUĞU, AK PARTİ'NİN MERKEZ YÖNETİMİNDE VAR

Cumhurbaşkanı'nın boşuna sahaya inmediğini ifade eden Karamollaoğlu, “İlçe teşkilatlarına kadar müdahale ediyor. Bende üzülüyorum bu duruma gerçekten. Cumhurbaşkanı'nın omuzlarında o kadar büyük bir yük var ki, eğer Cumhurbaşkanı mahalle teşkilatıyla ilgilenirse, dış politikaya, ekonomiye kim bakacak. Metal yorgunluğu sadece iktidarın ilçe teşkilatlarında değil, AK Parti'de metal yorgunluğu var. Artık çözüm üretemiyor. Çözüm üretmek için farklı yerlerden bakmak lazım. AK Parti artık bakamıyor” diye konuştu.

İSRAİL İŞKENCEYLE ZÜLÜM EDİYOR

İsrail'in Filistin'de genç yaşlı demeden binlerce Filistinliye zülüm ettiğini söyleyen Karamollaoğlu, “İsrail Filistin'de bir zülüm işliyor. Filistinlilere orayı hapishaneye çevirdi. Ölüm ortaya çıkmaza zülüm olmayacak mı? Ölümden fazla işkence ediyorlar. 10 yaşındaki binlerce Filistinli hapishanelere atılıyorlar. Terörist deniliyor 10 yaşındaki çocuklara. En azından biz ‘Mescid-i Aksa'da namaz kılınmıyor' diye, büyük bir miting düzenledik. Sonra İslam Birliği toplandı. Bir kınama yayınladı sadece. Bu olacak iş mi?” tepkisinde bulundu.

HANIMLAR SALONLARI DOLDURACAK

Karamollaoğlu, “İl divan toplantıları yapıyoruz. Aylık olarak yapılan en önemli toplantılardır. Hiçbir siyasi parti bizim yaptığımız toplantıları yapamazlar. Biz bu toplantıları daha canlı hale getirmemiz gerekiyor. Bu yürüyüşümüzün etkisini gösteriyor. Artık bu salonlarını hanım kardeşlerimiz dolduracak inşallah. Hanım kardeşlerimizin çalışması lazım. Gençlerimiz şu an arayış içinde. Onları bu taleplerini bizlerin yerine getireceğini onlara aktarmalıyız” ifadelerini kullandı.

FABRİKA YÖNETEMEYEN ÜLKE YÖNETEMEZ

Ekonomide ciddi bir sıkıntının yaşandığına dikkat çeken Karamollaoğlu, hükümetin kendisine yapılan uyarıları dikkate alması gerektiğini vurgulayarak, “ Hükümet ekonomide ne yapacağını bilmiyor” ifadelerini kullandı. Özelleştirilmenin ülke ekonomisine zarar verdiğini ifade eden Karamollaoğlu, özelleştirme nedeniyle üretimin azaldığının altın çizerek, “Fabrikalarımız özelleştirilerek yıkıldı. Doğu Anadolu'da fabrika kalmadı. ‘Devlet fabrikanın işine girmezmiş. Girerse yönetemezmiş.' Evet, doğru söylüyorlar. Ülkeyi yönetemeyenler fabrikayı nasıl yönetecek. Özelleştirme yapılırken, işletmecisine ‘iş yerine ikiye katlanması' talimatı verilmelidir. Özelleştirilen firmaya, ihracat rakamı koyulmalı. Doğru teşhislerin yapılması lazım. Bunları düzeltecek tek siyasi kuruluş Saadet Partisi'dir. Onun için üzerimizdeki sorumluluk çok daha fazla” dedi.

SAADET PARTİSİ PRENSİPLERİ ÇÖZER!

Türkiye'de eğitim yapılan plansızlık yüzünden binlerce öğrencinin atama beklediğini söyleyen Karamollaoğlu, “100 bin öğretmen açığı var deniliyor. ‘20 bin öğretmen alacağız' diyorlar. 500 bin öğretmen iş arıyor. Böyle bir eğitim politikası olur mu? Bugünkü problemleri Saadet Partisi prensipleri çözer. Biz çeşitli konularda fikrimizi sürteli dile getiriyoruz. Millet bizim var olduğumuzun farkında. Hiç tanımadığımız insanlar bizim fikirlerimizin ne kadar değerli olduğunu söylüyor. Bazıları da bize karşı tavır sergiliyor. Ancak biz ülke menfaatini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

EN ETKİLİ PARTİ SAADET PARTİSİ OLACAKTIR

Üretime dönük projelerin artması gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, Türkiye'nin şu anki toplum yapısının çözümünün Saadet Partisi'yle olacağını ifade ederek, şunları kaydetti: “Vatandaşa gidip bizim ne için var olduğumuzu anlatmalıyız. Biz bu çalışmaları anlatırsak sandıkta en büyük parti Saadet Partisi olacaktır. Ekim'de eğer seçim olursa. En etkili parti Saadet Partisi olacaktır. Ben söylemiyorum bunu. Bizim dışımızdaki insanlar bunu ifade ediyor. Muhalefet partisi değil iktidar partisinin yarısı arayış içinde bulunuyor. Cumhurbaşkanı boşuna sahaya inmedi. İlçe teşkilatlarına kadar müdahale ediyor. Bende üzülüyorum bu durumdan gerçekten. Cumhurbaşkanın omuzlarında o kadar büyük bir yük var ki, eğer cumhurbaşkanı mahalle teşkilatıyla ilgilenirse, dış politikaya ekonomiye kim bakacak. Metal yorgunluğunu sadece iktidarın ilçe teşkilatlarında değil. AK Parti'de metal yorgunluğu var. Artık çözüm üretemiyor. Çözüm üretmek için farklı yerlerden bakmak lazım. AK Parti artık bakamıyor.”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz