15 Aralık 2018 Cumartesi


TBMM Başkanı Binali Yıldırım: Ekonomik sıkıntı sır değil


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Ekonomi Zirvesi'nin açılışında ekonomide bazı sıkıntılarla karşı karşı kalındığının sır olmadığını belirti.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım,  Çırağan Sarayı'nda bu yıl ikincisi ‘Küresel Ticaret Savaşında Türkiye'deki Yatırım Fırsatları' mottosuyla düzenlenen İstanbul Ekonomi Zirvesi'ne katıldı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada, ekonomide bazı sıkıntılarla karşı karşı kalındığının sır olmadığını, ancak sıkıntının sebeplerine bakılması gerektiğini ve tespitin doğru yapılmasının önemli olduğunu belirtti. 

Dünyanın her yerinde yatırım yapma kabiliyetine sahip yatırımcılarımız ve iş adamlarımızın olduğunu ifade eden Yıldırım, “Dolayısıyla sorunların altından kalkıp yarınlara güvenle ilerleme imkanına sahibiz” dedi. 

Bir sonunun varlığından bahsetmenin sorunu çözmek için yeterli olmayacağını aktaran Yıldırım, önemli olanın sorunun çözümü konusunda atılan adımlar olduğunu ifade etti.

AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATACAĞIZ

Yıldırım, şöyle devam etti:

 

“Kriz var diye öldük bittik demeye lüzum yok. Daha kötüsünü biz gördük. 2001'de gördük. Finans kriziydi, 23 banka göçtü. 46,5 milyar dolar uçtu gitti. 2008 krizini gördük. Gezi olaylarını gördük. Yetmedi ve 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Dolayısıyla bugün yaşadığımız sıkıntıların üstesinden mutlaka geleceğiz, bunu açıkça söylüyorum. Bir müddet ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Geçmişte fazla açılmıştık, şimdi biraz daha işleri toparlayacağız. Yapacağımız budur.”

Endişeye gerek olmadığını ifade eden Yıldırım, “Panik yapmanın anlamı yok. Bunlar gelip geçicidir. Bugünler aynı zamanda da fırsat günleridir. Herkesin durduğu yerde yatırım yapan kazanır.”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz