17 Kasım 2017 Cuma


Suudi Arabistan: Lübnan, Hizbullah'ın silahlarını toplamalı


Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Cubeyr, 'Hizbullah'ın mevcut halini sürdürmesi, Lübnan'ı büyük tehlikelere sürüklüyor. Lübnan, Hizbullah'ın silahlarını toplamalı' dedi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, Lübnan 'daki Hizbullah'ın hem ülkeyi hem de bütün bölgeyi tehlikeye sürüklediğini savunarak, "Lübnan, Hizbullah'ın silahlarını toplamalı" dedi.

Cubeyr, Suudi Arabistan'a resmi ziyaret gerçekleştiren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile başkent Riyad'da bir araya geldi. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısında konuşan Cubeyr, konuk bakanla " İran 'ın bölge ülkelerinin iç işlerine müdahalesi ve diğer bölgesel konuları" ele aldıklarını söyledi.

Lübnan'daki krizin Hizbullah'tan kaynaklandığını ifade eden Cubeyr, "Hizbullah, sadece Lübnan'ın değil, bölgenin de güvenlik ve istikrarını tehlikeye atıyor. İran rejimi Hizbullah'ı bölge güvenliğini tehdit etmek için araç olarak kullanıyor. Hizbullah ile mücadele için farklı argümanların kullanılması gerekiyor. Bu konudaki çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz