14 Aralık 2015 Pazartesi


Suriye'li bacılarımızın kurtuluşunu Irak'lı bacılarımıza tecavüz edenlerin elinde arıyoruz


Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Fatih AYDIN, Muslimport.com editörlerinden Bekir ŞİRİN'e konuşurken 'Suriye'li bacılarımızın kurtuluşunu Irak'lı bacılarımıza tecavüz edenlerin elinde arıyoruz' ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Fatih AYDIN, Muslimport.com editörlerinden Bekir ŞİRİN'e konuştu.

İslam ümmeti arasındaki ihtilaf ve kavgalara değinen Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Fatih AYDIN, "Her insanın bir inancının bir görüşünün olması pek tabiidir.Fakat burda tabii olmayan durum insanların görüşlerini yahut fikirlerini ayrıştırma unusuru olarak kullanmalarıdır" dedi.

Ümmetin içine düştüğü kavga halinin ümmetin selameti açısından büyük bir problem teşkil etttiğini vurgulayan AYDIN, "Bizim Allah'ımız bir Peygamberimiz bir, kıblemiz bir.Bu kadar çok ve önemli noktalarda birlikteliğimiz mevcutken ve bir araya gelip kuvvet olduğumuzda neler olacağı ortadayken hala daha ayrışık halde olmamız küresel güçlerin oyunundan başka bir şey değildir." dedi.

Fatih AYDIN, Ümmetin ayrışmış ve bölünmüş halinin emperyalist politikaların ekmeğine yağ sürdüğünü aktararak bugün gelinen noktada İsrail'in hiç olmadığı kadar rahat olduğunu vurguladı.

"Gençlerimiz Şuurlu Olmalı"

Ümmetin ihtilafları perspektifinde gençlerin üzerine düşenler nedir sorumuza içtenlikle cevap veren AYDIN, "Gençlerimizin büyük bir şuur sahibi olmaları gerekiyor.Gençlerimiz "La ilahe illallah Muhammedun Resulullah" diyen herkesi kucaklamalı ve farklılıkları kavga unsuru haline getirmeyip Müslümanlık kimliği altında birleşilmesi için çaba sarf etmeli." diye konuştu.

"İslam Sadece Ortadoğu'nun Değil Tüm Dünya'nın Problemlerini Çözer"

Sözlerini "Biz müslümanız, müslüman demek Allah'a teslim olmuş kişi demektir.Biz özgüvenimizi Allah'tan, inancımızdan alırız.O nedenle eğer ki Allah bizimleyse bizim kimseden korkmamıza gerek yok." diye sürdüren Saadet Partisi Gençlik Teşkilatının Başkanı Fatih AYDIN, Ortadoğu'daki gelişmelere paralel olarak "Bizim kendi inanç değerlerimiz değil Ortadoğu'ya tüm dünyaya adaleti tesis etmek için yeterlidir." sözlerini kullandı.

Suriye konusunda izlenen politikaya da dikkat çeken Fatih AYDIN, "Gelinen noktada özelde Suriye konusunda geneldeyse Ortadoğu'daki kardeş kavgaları için söylüyorum; Suriye'li bacılarımızın kurtuluşunu Irak'lı bacılarımıza tecavüz edenlerin elinde arıyoruz." diyen AYDIN, bu durumu felaket olarak nitelendirerek İslam ülkelerinin problemlerinin çözümüne yönelik olarak inancımıza sarılmamız gerektiğine dikkat çekti.

Muslimport

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz