28 Mart 2018 Çarşamba


Süleyman Soylu'ya Ankara yolu!


2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için şimdiden bazı isimler ortaya atılmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilebileceği iddiası ortaya atılmıştı. Yeni iddia ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adı bu koltuk için geçiyor...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi için aday olacağı iddia ediliyor. İddianın sahibi ise Ahmet Yavuz. Yavuz bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ankara Büyükşehir Belediyesi için başkan adaylığını yazarken konunun Cumhurbaşkanı ile görüşüldüğünü de aktardı.

Geçtiğimiz ay Trabzon'da katıldığı bir toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘veda niteliğinde' bir konuşma gerçekleştirmişti. Bakan Soylu memleketi Trabzon'da yaptığı konuşmasında, "Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa geri çekilmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmek de bir erdemdir. Geri adım atmak da bir erdemdir. Recep Tayyip Erdoğan'ın bir neferiyim. Hangi görevde olursam olayım Recep Tayyip Erdoğan'ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Hakkınızı helal etmenizi diliyorum” demişti.

Bu konuşma hakkında daha sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ahlaksız troller tarafından yapılanlar bizi rahatsız etmektedir. Bakanın konuşmasındaki duygusallık şahsıyla alakalı olabilir. Bu trollerin yapmış oldukları açıklama ile ilgili hiçbir şey söz konusu değil. Türkiye'yi troller idare etmeyecek." diyerek cevap vermişti.

CUMHURBAŞKANI İLE KONUŞULMUŞ

Ahmet Yavuz bugünkü köşe yazısında ise Bakan Soylu ile ilgili daha önce dillendirilmeyen bir konuyu gündeme taşıdı. Yavuz, "Ankara Büyükşehir için de… Ali Babacan ve Emhrullah İşler'in adı geçse de… Süleyman Soylu, parti içinde iyice öne çıkıyormuş. Hatta Cumhurbaşkanı ile bu konu da konuşulmuş." ifadelerini köşesine taşıdı.

Ahmet Yavuz'un bugünkü köşe yazısındaki "Soylu'ya Ankara yolu mu?" ilgili bölümü şöyle;

SOYLU'YA ANKARA YOLU MU?

“İktidar, Davutoğlu'nu da düşünür mü?” diye sorulsa da…

İstanbul Başkanlığı için Binali Yıldırım, neredeyse banko aday! Ankara Büyükşehir için de… Ali Babacan ve Emhrullahİşler'in adı geçse de… Süleyman Soylu, parti içinde iyice öne çıkıyormuş. Hatta Cumhurbaşkanı ile bu konu da konuşulmuş.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz