3 Temmuz 2018 Salı


Süleyman Soylu'dan CHP açıklaması!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' sözleri hakkında açıklama yaptı. Soylu, 'CHP'lileri uyardım, bunları aralarına almamalarını söyledim. Ama dinlemediler' ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin" talimatı ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu, "Terörle flört etmek kabul edilebilir değil" dedi.  İçişleri Bakanı Soylu, CHP'nin HDP gibi bir partiyi Meclis'e taşıdığını da ifade etti.

Bakan Süleyman Soylu, "CHP, HDP gibi bir partiyi Meclis'e taşıdı. HDP diye bir parti yok, PKK var" diyerek CHP'ye tepki gösterdi. Soylu açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

"Terörle mücadelede birlik duruşu bekliyoruz. AİHM de teröre sessiz kalmayı kabul etmiyor. Biz artık saldırıyı beklemiyoruz. CHP il başkanları şehit cenazelerine gelmesin dedim, peki niçin bu arkadaşımızın katlinde susuyorlar. Bunun neresi iç savaş çağrısı, bu bir tedbir. Şimdiden sonra varsın gitsinler cenazeye.

 

CHP lideri sürekli istifamı istiyor. Şimdi bakın, Türkiye terörle mücadele ediyor. Ama terörle mücadelenin en önemli meselesi toplumsal destektir. Toplumsal destek var. Terör örgütüne herhangi bir desteği özellikle kendi sınırlarımız içinde yapmamalıyız. Terörle mücadeleyi eksiksiz götürmek zorundasınız. PKK'ya moral vermeyi CHP tabanı kabul etmez. PKK ile HDP'yi ayrı görmek bir yanılsamadır.

O sabah o olay oldu ve Buldan'ı aradım. Kişisel tehdidim olmadı. Ama HDP ve PKK konusunda fazlasını söyledim. Kendileri adına çizilmiş çizginin dışında bir irade ortaya koymaları mümkün değildir."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz