31 Temmuz 2017 Pazartesi


Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk: Fetih yakındır


İstanbul Yenikapı Meydanı'nda yapılan 'Büyük Kudüs Mitingi' Türkiye'de ve İslam aleminde büyük yankı uyandırdı. Mitingde bir konuşma yapan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk,

'Büyük Kudüs Mitingi'nin açılış konuşmasını Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın yaptı. Aydın, “Bugün Yenikapı'da ırkçı emperyalizmin şifresini çözmüş bir insan seli görüyorum. Siyonizm'in şifresini çözen bir topluluk olarak buraya geldiniz. Hepinizi hürmetle selamlıyorum. İnşallah burada ırkı Siyonizm'e büyük bir cevap vereceksiniz. Rabbim hepimizi Filistin'in kurtuluşuna vesile kılsın. Allah hepinizden razı olsun” dedi.
 

"ZULME DİLİNİZLE KARŞI KOYMUŞ OLDUNUZ"

Büyük Kudüs Mitingi konuşmasına zalime karşı dik duranlara selam ederek başlayan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Bu duruşunuzla tarihe altın bir sayfa yazıyorsunuz. ‘İsrail'e Lanet ve Filistin'e Destek' mitingiyle bütün dünyaya, millet olarak zulme karşı olduğumuzu, haktan yana olduğumuzu, esaret ve köleliğe karşı olduğumuzu, sömürülmeye karşı olduğumuzu bir kere daha bütün dünyaya ilan ediyorsunuz. Bu ne büyük bir şereftir. Allah sizlerden razı olsun. Sultan Fatih'in torunları olarak elbette bu aziz millete yakışan da budur. İsrail'in mukaddes şehrimiz Kudüs'te, İslam'ın kalesi olan Filistin'de ve Lübnan'da yaptığı vahşet, insanlık dışı ve görülmemiş zulümler karşısında susamazdınız, oturamazdınız, seyirci kalamazdınız. İşte bunu bütün dünyaya millet olarak gösteriyoruz. Siz, inançlı ve şuurlu kardeşlerimiz olarak, bugün Milli Görüşçülerin davetine katılıp, ‘İsrail'e Lânet Ve Filistin'e Destek' haykırışıyla, bu muhteşem manzaranızla, bu asil duruşunuzla ve davasına inanan insanların kararlılığıyla Resulullahın çağrısına uymuş, zulme dilinizle karşı koymuş oluyorsunuz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, şayet bu zulüm kesilmez ve bu vahşet durmazsa 1,5 milyar İslam âlemi bu zulmü eliyle de düzeltmesini bilecektir” diye konuştu.
 

SAMİMİ VE KARARLI HALİNİZ GÖZLERİNİZDEN OKUNUYOR

Filistinlilerin tüm İslam âlemi için mücadele ettiğini söyleyen Asiltürk, “Bugün zulme karşı mitinge katılarak, İsrail'e lânet, Filistin'e destek haykırışınızla tarihe altın bir sayfa yazdınız. Zaten gözlerinizden okunuyor bu samimi ve kararlı haliniz. Söyleyeceklerimi kalp kulağıyla dinlemenizi rica ediyorum. Bismillahirrahmanirrahim; Mescid-i Aksa sizleri sordu, nerede kaldınız, Filistinliler sadece kendi ülkeleri için değil, Türkiye dâhil bütün İslam âlemi için mücadele ediyor, canlarını veriyor şehit oluyorlar. Onları yalnız bırakmayın. İşte bugün Mescid-i Aksa'yı zalimlerden kurtarmak için bütün gücümüzle çalışacağımıza hep beraber söz verdik. Yakında Mescid-i Aksa kurtulacak inşallah. Mitingimiz hayırlı, gazamız mübarek olsun. Allah'a emanet olun” diye konuştu.
 

KURTULUŞ ADİL DÜZEN İLE GELECEK

İsrail'in planlı bir zulüm icra ettiğini ifade eden Asiltürk, “Hz. Ömer (R.A.) Kudüs ve Filistin'e girerken halk Allah'a iman etmiş bir insan olarak onun adil davranacağını bildiği için yollarına çiçekler atarak karşılamışlardı. Kudüs böyle kurtarıldı ve fetihten sonra orada yaşayan bütün insanlara adil bir düzenle insan hakları sağlandı. 500 sene sonra ise Kudüs'e Avrupalılar Haçlı Seferleri'yle girdiği zaman 100 bin Müslüman'ı kılıçtan geçirdiler, katlettiler. 50 sene sonra Kudüs, Selahaddin-i Eyyubi tarafından kurtarıldı. Selahaddin-i Eyyubi, İslam'ın emrine uyarak Hıristiyan ve Yahudilerin de, bütün insan hakkını teminat altına aldı. Kudüs'te, Filistin'de yeniden adil düzeni kurdu. İşte İslam, işte Batı, işte ırkçı emperyalizm. Farkı tarihi vakalarda ibretle görüyoruz” dedi.
 
 

BÜYÜKELÇİLERİNİZİ GERİ ÇEKİN!

Milletin bu sessizliğe razı olmadığını belirten Asiltürk, “İsrail'in yaptığı bu büyük soykırım ve görülmemiş vahşet, bir yandan İsrail'in ve Batı'nın gerçek yüzünü apaçık ortaya koyarken, diğer yandan da bir kısım Müslüman ülke yöneticilerinin bu zulümler karşısındaki davranışlarına bakıldığı zaman, ırkçı emperyalizme nasıl dolaylı olarak yardımcı oldukları acı gerçeğini de apaçık ortaya koymaktadır. Şurası çok iyi bilinmelidir ki, ırkçı emperyalizm ancak kuvvetten anlar. Bütün insanlık bu zulmün derhal durdurulması için en etkili ve kesin tedbirleri bir an önce almak zorundadır. İlk tepki olarak Müslüman ülkeler, büyükelçilerini İsrail'den çekmeliler” dedi.
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz