26 Şubat 2018 Pazartesi


Saadet Partisi tek başına aday çıkarıyor ama AKP ittifak peşinde


Eski MHP'li şimdi ise İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Kayseri Milletvekili olan Yusuf Halaçoğlu, AKP-MHP ittifakını yorumladı. 'Herkes yiğitçe adayını çıkarsın. İttifaklar yapmasın' diye konuşan Halaçoğlu, 'Saadet Partisi tek başına aday çıkarırken AKP ittifak peşinde koşuyor. Çünkü korkuyorlar' ifadelerini kullandı.

Meral Akşener'in kurucusu olduğu İYİ Parti'de siyaset yapmaya devam eden Yusuf Halaçoğlu, "Herkes yiğitçe adayını çıkarsın. İttifaklar yapmasın. Korkmanın bir anlamı yok. Korkunun ecele faydası yok" şeklinde konuştu. İktidarın sürekli ittifak söylemini dillendirmesinin bir anlamı olmadığını ifade eden Halaçoğlu, şöyle dedi:

"İttifaklar üzerine ittifaklar, seçim güvenliğini ortadan kaldıracak mühürsüz oy pusularının kabulü, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile milletvekili seçimlerinin oy pusulalarını aynı zarfa konup aynı sandığa atılması dahil, hepsinde ne kadar suiistimal yapılabilme ihtimali varsa hepsini düşünmüşler, ona göre düzenlemişler teklifi. Bu da onların korkusundan kaynaklanıyor. Şu zamanda bile yüzde 50 artı bir oy alamayacaklarını görüyorlar. İttifak yaparken, bizleri de karşı tarafı da bir ittifak yapmaya zorluyorlar. Ancak biz hiç kimseyle ittifak yapmayacağız kardeşim. Biz kendi başımıza, kendi adayımızla gireceğiz ve seçimi kazanacağız. İstedikleri kadar baskı yapsınlar, şartları kendilerine göre düzenlesinler, kamuoyunda algı oluştursunlar. Cumhurbaşkanlığını da alacağız. Bunu da bildikleri için ittifaka gidiyorlar. AKP olsun, diğerleri olsun hiç fark etmez. Birisi barajı geçemeyeceğini biliyor, birisi de tek başına, beraber olacağını da bile bile bu işin altından kalkamayacağını biliyor. Bu seçim şartları kendilerine oy getirecek gibi ya da getirmese bile suiistimalle alabileceklerini düşünüyorlar onunla bile olmayacak."

"İTTİFAK YAPANLAR BAŞLARINA DERT ALACAK"
Yusuf Halaçoğlu, İYİ Parti'yi engellemek için başka yollara sapıldığını, medya kanallarının kendilerine kapatıldığını söyledi. Bu ittifakın onların başına dert açacağını belirten Halaçoğlu, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi adı altında nasıl tek adam yönetimini getirdiler ve bundan dolayı nasıl sorunlarla karşılaştılarsa aynı şey bu ittifakla da olacak, yine ittifak yapanlar başlarına dert alacak. Düzenleme, ittifak ötesidir" diye konuştu.

SAADET PARTİSİ TEK BAŞINA ADAY ÇIKARIYOR AMA AKP İTTİFAK PEŞİNDE, ÇÜNKÜ KORKUYOR
Saadet Partisi'nin 'Ben adayımı çıkaracağım' dediğini vurgulayan Halaçoğlu, şöyle devam etti:

"Saadet Partisi tek başına aday çıkarırken AKP neden tek başına bir aday çıkaramıyor? Korktukları için, ittifakla bu işi yapacağını düşünüyor. MHP de aynı düşünce içinde. Meclis'e girebileceğinden şüphe duymasa bunu yapmazlar.” (Yeniçağ)

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz