8 Temmuz 2018 Pazar


Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam: Kadim bir geleneğin savunucularıyız


Saadet Partisi'nin “Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı”nda konuşan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, 'Kadim bir geleneğin bir savunucularıyız' ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi 24 Haziran seçimlerinin ardından “Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı”nı Ankara'da gerçekleştirdi. 

Saadet Partisi milletvekili adayları ve il başkanlarının katıldığı geniş katılımlı toplantıda, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam da bir konuşma gerçekleştirdi.

Programda konuşan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, kadim bir geleneğin savunucuları olduklarını belirterek “Geriye kalan çalışmalarımızı bu yolun hizmetine sunmalıyız” ifadelerini kullandı. 

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam'ın konuşmasının ilgili bölümü şu şekilde:

“Öncellikle sizlere ne hissettiğimi söylemek istiyorum. Doktorum çok ciddi ameliyatlar yaptım. Çok riskli ameliyatlara girdim. Mesleki korku yaşarız. Bu iyi bir korkudur. Önemli olan korkuyu yenebilmektir. Korku insanidir. Korkuyu yenmek erdemli bir iştir. Siyaseti de şöyle düşündüm; yükümlülük olan iktidar değildir, siyasettir. Siyaset tüm var olanlara karşı topluma karşı ona olan her eylem bizim cevabımız olarak algılayabiliriz. İktidar ise bir pozisyondur. Mutlaka ve mutlaka iktidarı araçlaştırırsanız bugünkü duruma düşersiniz. Dava da araçlaşır. Bir bakarsınız akrabalarınız da araçlaşır. Kadim bir geleneğin bir savunucularıyız. Geriye kalan çalışmalarımızı bu yolun hizmetine sunmalıyız.”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz