26 Mayıs 2018 Cumartesi


Saadet Partililere yönelik saldırı sonrası Hüda Par'dan açıklama


Saadet Partililere yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrası Hüda Par'dan açıklamada bulunuldu.

Ankara Konya yolu civarında gece saatlerinde bayraklama çalışması yapan Saadet Partililere düzenlenen saldırıda aralarında Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk'ün de yer aldığı 7 kişi yaralandı.

Ankara-Konya yolu civarında gece saatlerinde bayraklama çalışması yapan Saadet Partililere yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrası Hüda Par'dan açıklamada bulunuldu.

Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Saadet Partililere yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Şahin'in sosyal medya aracılığıyla yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

1- Saadet Partililere yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu tablonun oluşmasında seçimi savaş olarak gören ve gösteren siyasetçilerin ve gazetecilerin payı var.

2- Savaşın Suriye'yi, Yemen'i ne hale getirdiği ortada. Dahili düşmanlıklar bu ülkede iç karışıklık, çatışma, savaşlara, siyonist/emperyalist emellere ve müdahalelere zemin hazırlar. Olan bu ülkeye olur.

3- Yüzyıllık sorunlarla kutuplaştırılmış ve gerilmiş bu toplum karıştırılmaya ve çalıştırılmaya müsait bir toplumdur. Siyasetçilere ve medyaya düşen görev; toplumu sakinleştirmek ve karışıklık, çatışma çıkarmak isteyenlerin önüne geçmektir.

4- HÜDA PAR olarak yaşadığımız tüm acıları içimize gömerek, olumsuzlukları ve düşmanlıkları bir tarafa bırakarak, toplumsal barış sağlamak, ülkeyi (emperyalist emeller doğrultusunda) karıştırılmaktan kurtarmak istiyor ve bunun çabasındayız.

5- Yani HÜDA PAR olarak; toplumun barışı ve ateş çemberine dönmüş bu coğrafyada ülkemizi bu ateşten korumak için acılarımızdan feragat ediyoruz. Ülkesini ve bu mazlum halkı seven her siyasiyi ve gazeteciyi de buna davet ediyoruz.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz