26 Mayıs 2018 Cumartesi


Saadet Partililere yönelik saldırı sonrası AKP'den açıklama


AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Saadet Partililere gerçekleştirilen saldırı sonrası açıklamada bulunarak sorumluların mutlaka cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Ankara Konya yolu civarında gece saatlerinde bayraklama çalışması yapan Saadet Partililere düzenlenen saldırıda aralarında Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk'ün de yer aldığı 7 kişi yaralandı.

Ankara-Konya yolu civarında gece saatlerinde bayraklama çalışması yapan Saadet Partililere yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrası AKP'den açıklamada bulunuldu.

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yaşanan saldırı sonrası yaptığı açıklamada yaralananlara şifa dilerken sorumluların da mutlaka cezalandırılması gerektiğini kaydetti.

AKP Grup Başkanvekili Turan'ın açıklaması şu şekilde:
Siyasette karşıt fikirler/tartışmalar olacak ama kavga/şiddet olmaz, olmamalı. Ankara'da Saadet Partililere saldırı iddiası hızla soruşturulmalı, sorumlular da mutlaka cezalandırılmalıdır. Saldırıda yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.


SAADET PARTİSİ'NDEN YAPILAN İLK AÇIKLAMA
Saadet Partisi Ankara İl Seçim Karargah Başkanı Selim Aydın milligazete.com.tr'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Saat 01.30 sularında partide toplantı yapıyorduk. Arkadaşlar bizi aradılar başkanım Anadolu Bulvarından bize saldırıyorlar. Bizde şuan ağır yaralı olan Ankara 3. Bölge 3. Sıra adayımız Mehmet Fethi Öztürk beyle olay yerine intikal ettik. Biz oraya gider gitmez ne olduğunu sorduk. Mevlüt Karakaya ve ekibindeki arkadaşlar bizim arkadaşların pankartlarını yırttığı iddiasıyla arkadaşları darp etmişler. Olayın öncesinde şu oluyor; bizim arkadaşlar pankartları taşırken bir anda Devlet Bahçeli'nin makam arabası geçiyor. 5 dakika sonra bir ekip geliyor. Bizim arkadaşları dövüyorlar. Dövdükten sonra soruyorlar ne oldu diye. Bizim arkadaşlar diyor ki biz indirmiyoruz pankartlarınızı. MHP'liler bu yerdeki pankartlar ne diye sorunca bizim pankartlarımız dedik. Daha sonra yanlışlık oldu kusura bakmayın dediler. Polisi aramaya teşebbüs edince elini omzuma atıp bak kardeşim uzatmayalım yoksa kötü olacak bununla kalmayacak dediler. Bizde olay uzamasın diye arkadaşları götürmeye çalışırken bir anda 25-30 kişi gelip sorgusuz sualsiz bize vurdular. İnanın sayısını saymakta güçlük çektim. Öyle bir noktaya geldi ki silah çekip arkadaşlarımızın ağızlarına dayadılar. Polis bizim arkadaşları tutuyor. Öldüresiye darp edilen bizim arkadaşlar gözaltınıp alınıp karakola götürülen bizim arkadaşlar. Sağlıkçılar bile diyor ki bu adamın (Mehmet Fethi Öztürk) durumu ağır bu adamın hastaneye götürülmesi lazım. Polisler amirin emri var gönderemeyiz diyor. İl Başkanımız Fatih bey gelip siz ne yapıyorsunuz dedikten 20 dakika sonra ambulansın gitmesine izin verildi”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz