18 Haziran 2018 Pazartesi


Saadet İstanbul Erbakan Hoca’nın başucunda bayramlaştı


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı gelenekselleşen bayramlaşma programını merhum Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın başucunda gerçekleştirdi. Merkez Efendi Camii’nde öğle namazını eda eden Milli Görüşçüler, Erbakan Hoca’nın kabri başında Kur’an-ı Kerim okudu ve dualar ettikten sonra birbirleriyle bayramlaştı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, her bayram geleneksel olarak teşkilat mensuplarıyla kucaklaştığı bayramlaşma programını, 54. Hükümet'in Başbakanı ve Millî Görüş hareketinin merhum Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kabri başında yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Programa Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Birol Aydın, Saadet Partisi GİK Üyesi ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Sevim, AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, Prof. Dr. Emre Bağce, Prof. Dr. Cihangir İslam, Millî Gazete yazarı Ekrem Şama, il başkan yardımcıları, ilçe başkan ve yardımcıları ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. Merkez Efendi Camii'nde öğle namazı eda edildikten sonra Merkez Efendi Mezarlığı'nda bulunan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kabri başında Kur'an-ı Kerim okundu. Merhum Millî Görüş Lideri Necmettin Erbakan için dualar edildikten sonra teşkilat mensupları birbirleriyle bayramlaştı.

 HOCAMIZIN ATTIĞI ADIMLAR YOLUMUZU HER ZAMAN AYDINLATTI

Bayramlaşma programında bir konuşma gerçekleştiren Saadet Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Birol Aydın, “Cenab-ı Hak bütün müminlerin bayramını mübarek eylesin. Bu bayramlar insanımızın endişelerinin ve kaygılarının giderilmesine, umutlarının ve sevinçlerinin çoğalmasına vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz. Her bayram İstanbul teşkilatı olarak merhum Necmettin Erbakan Hocamızın kabri başında buluşuyor, hocamız için dua ediyoruz. Erbakan Hocamız, ülkemiz için çığır açan bir ömür sürdü. Ülkemizde çok kıymetli devlet, ilim, fikir ve dava adamları her zaman olagelmiştir. Ancak bu dört özelliği bünyesinde barındıran tek lider; Erbakan Hocamızdır. Necmettin Erbakan Hocamız hem bir dava adamı hem bir devlet adamı hem de bir ilim hem bir fikir adamıdır. Hocamızın attığı adımlar, söylediği sözler bugün Milli Görüş hareketini devam ettiren biz Milli Görüşçülere ışık olmuş ve yol göstermiştir” diye konuştu.

RAMAZAN AYINI SEÇİM AYINA ÇEVİRDİLER

Programda bir konuşma gerçekleştiren Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Sevim, “Cenab-ı Allah Ramazan Bayramı'nı, ülkemiz, İslam âlemi ve bütün insanlık için hayırlara vesile eylesin. Bayramınız mübarek olsun. Cenab-ı Allah gerçek bayramlara en kısa zamanda kavuşmayı bizlere nasip eylesin inşallah” dedi. Ramazan ayını seçim çalışmalarıyla geçirmek zorunda kaldıklarını söyleyen Abdullah Sevim, “Cenab-ı Allah bu Ramazan ayını bizden şikâyetçi eylemesin, şefaatçi eylesin. Ülkeyi yönetenlerin ne acelesi vardı ise milletin Ramazan ayını, ibadet ayını ‘seçim ayı' haline çevirdiler. Onların aldığı bu karar nedeniyle bizler de seçim çalışmalarını yapmak durumunda kaldık. Allah nasip ederse 24 Haziran'da bu ülkede mutlaka bir değişim gerçekleşecek. 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler dinlenmeye çekilecekler. Çünkü buna ihtiyaçları var. Kendileri de ‘metal yorgunluğu' diyerek ifade ettiler. İnşallah milletimiz onların bu mesajını almıştır. Halkımız bu arkadaşlarımızı bir müddet dinlenmeye alacaktır” dedi.

İHANET EDENLER, HOCAMIZIN KEMİKLERİ İÇİN ENDİŞE ETMESİN

Son dönemlerde ‘kemik sızlatma' endişesi olduğunu belirten Abdullah Sevim, “Erbakan Hocamızın kemiklerinin sızladığından dolayı endişe edenlere bugün bu fotoğraf iyi bir cevap olacaktır. Gönülleri rahat olsun. Biz şuanda Erbakan Hocamızın huzurundayız. Hocamız bize, ‘Allah sizlerden razı olsun. Sizin sayınızı çoğaltsın. Size güç kuvvet versin. Sizi bu ülkede iktidara getirsin' diye dua ediyordu. Dolayısıyla Erbakan Hocamızın kemikleri sızlamıyor. Rahat olsunlar. Kendi işlerine baksınlar. Hocamızla zaten ilgileri alakaları yaklaşık 30 yıl önce kesildi. Hocamızın en zayıf zamanında ihanet ettiler. Boşuna milleti kandırmaya çalışmasınlar. Herkes kimin samimi kimin yapmacık olduğunu anlıyor” dedi.

 

 

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz