16 Mayıs 2019 Perşembe


Saadet'in oyları CHP'ye mi yarar?


“Saadet Partisi’nin tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinde aday göstermesi, Binali Yıldırım’a gidecek olan oyları bölecek” iftirasını atanlara Milli Gazete yazarı Abdulkadir Özkan cevap verdi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini tekrarlama kararı almasının yankıları sürüyor. Yenilenecek olan seçimlerde tüm gözlerin Saadet Partisi seçmeninin tutumu üzerinde olduğu görülüyor.

YSK'nın seçim yenileme kararının almasının ardından Saadet Partisi'nin aday çıkarıp çıkarmayacağı merak konusuydu. Son yerel seçimlerde kilit parti konumunda olan Saadet Partisi, Yüksek İstişare Kurulu başta olmak üzere partinin tüm kademeleriyle istişare yaparak Necdet Gökçınar'la seçime girme kararı aldı.

Saadet Partisi'nde Necdet Gökçınar'la 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul seçimlerine girme kararının alınması özellikle hükümete yakın medya tarafından çarpıtılmaya çalışılıyor.

Havuz medyası Saadet Partisi'ne, seçimlere girme kararıyla ilgili “Binali Yıldırım'a kayacak olan oyların önüne geçilmeye çalışılıyor” iftirası atarken Milli Gazete yazarı Abdulkadir Özkan bu iddialara bugünkü köşesinde cevap verdi.

SAADET PARTİSİ'NİN TAVRINDA DEĞİŞİKLİK YOK

Abdulkadir Özkan yazısında “Saadet Partisi'nin 31 Mart seçimleri ile 23 Haziran seçimlerindeki tavrında hiçbir değişiklik yok. Bu bakımdan alınan kararın CHP'ye destek olarak nitelendirilmesinin bırakın adalet duygusu ile bağdaşmasını, insaf ölçüleri ile de bağdaşmaz.” dedi. Özkan AK Parti'ye yakın kalemlerin yaptığı bu iftiraların Saadet Partisi korkusundan meydana geldiğini dile getirdi.

AK PARTİ'NİN MHP DERDİ

31 Mart seçim kampanyasında Saadet Partisi'ne yapmadıkları iftira kalmayanların bugün Saadet'i yönlendirmeye kalkışmalarının da tam bir çirkinlik olduğunu köşesinde yazan Özkan bu iftiraların atanlara, Saadet Partisi ile uğraşmak yerine AK Parti'den MHP'ya kayan oyların derdine düşmeleri konusunda uyarıda bulundu.

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz