29 Kasım 2020 Pazar


Pazartesi günü yeni yasaklar açıklanacak! Yeni yasaklar ne olacak?


Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında Koronavirüs gündemiyle pazartesi günü toplanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında Koronavirüs gündemiyle pazartesi günü toplanacak. Artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbir ve yasakların görüşmesi gündemde. Alınan önlemlere rağmen vaka sayısında ciddi yükseliş sonrası hangi yasakların görüşüleceği merak konusu.... Toplantıdan yeni kararların çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kritik kabine toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son değerlendirmelerini bir sunum ile kabineye aktaracak. Koronavirüs vakaları masaya yatırılırken, geçen hafta alınan tedbirlerin etkisi de değerlendirilecek. Bakan Koca, Bilim Kurulu'nun tavsiyelerini de sunacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, pazartesi Cumhurbaşkanlığı Kabinesine başkanlık edecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son kabine toplantısında alınan tedbirlerin sahaya yansıması ve ilave tedbirlerle ilgili sunum yapması bekleniyor.

Öte yandan koronavirüs vaka sayısı arttıkça yeni tedbirler alınmaya başlanmıştı. Bunlardan biri de sokağa çıkma kısıtlaması oldu. İçişleri Bakanlığı 81 ile genelge göndermişti. 

ŞU ANDA UYGULANAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ VE YASAKLARI - SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KİMLERİ KAPSIYOR

Yeni bir karar alınıncaya kadar her hafta sonu 10:00-20:00 saatleri arasında dışarı çıkılabilecek. 20:00'den itibaren ise sokağa çıkmaya yasağı uygulanacak.

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

20 Yaş altı vatandaşlar gün içinde 13:00-16:00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Diğer saatlerde 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

65 yaş üstü vatandaşlar gün içinde 10:00-13:00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Diğer saatlerde 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz