30 Ocak 2019 Çarşamba


Özel'den Yıldırım'ın istifa kararı hakkında açıklama


CHP Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, AKP'nin İBB adayı Binali Yıldırım'ın istifa kararını böyle değerlendirdi.

TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın istifa edeceğine ilişkin öngörüler, bu akşam netlik kazandı. Katıldığı bir televizyon programında istifa kararı aldığını açıklayan Yıldırım'a ise tepki gecikmedi.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda Binali Yıldırım'a tepki gösterdi. 

Özel'in "O koltukta oturtmayız, Anayasayı çiğnetmeyiz dedik dinlemedi. Binali Yıldırım az önce istifa edeceğini açıkladı... Milletin aklıyla alay etmeye, Göz göre göre yalan söylemeye, Çamura yatmaya, değdi mi?" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Özgür Özel'in tepkisi bununla sınırlı değildi. Yıldırım'ı Anayasa'yı çiğnemekle suçlayan CHP milletvekili, "O koltukta oturdugun her saniye anayasayı ihlal suçuna devam ediyorsun. Bu işgalciliktir, aymazlıktır, suiistimaldir." ifadelerini kullandı. 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz