1 Temmuz 2019 Pazartesi


Oğuzhan Asiltürk, Ergenekon davasında bir kez daha haklı çıktı


Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, 12 yıl önce yaptığı Ergenekon davası uyarısında bugünkü mahkemenin verdiği beraat kararı ile haklı çıktı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, 12 yıl önce katıldığı bir TV programında Ergenekon'a ilişkin yaptığı açıklamada hükümet eliyle düzenlenen Ergenekon davasını eleştirmişti.

Asiltürk, o programda "Ergenekon, altını çizerek söylüyorum TSK içinde ABD karşıtlarının tasfiyesidir. Nokta. Bir de ünlem koyuyorum."açıklamasında bulunarak şunları kaydetmişti:

"Başka bir şey değildir. Çünkü aynı olaylar içinde şu anda silahlı kuvvetlerin içerisinde bir kısım insanlar var. Ama Amerikan karşıtlarını alıp ortadan kaldırmak isteniyor. Sebebi de Amerika'nın İran'a olası müdahalesinde orduyu kendi istedikleri hale getirmektir."

MAHKEMEDEN BERAAT KARARI

Bugün İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki onuncu duruşması görülen Ergenkon davasında alınan karar ile Asiltürk'ün bir kez daha haklılığı ispatlanmış oldu. Mahkeme 235 sanık yönünden devam eden "Ergenekon" davasında tüm sanıkların "silahlı örgüt kurmak yönetmek, üyelik, yardım ve yataklık" suçundan beraatine hükmetti.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz