15 Mayıs 2019 Çarşamba


Öğrencilerin tatil zamanları değişti! Milli Eğitim Bakanı açıkladı


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda uygulanacak yeni tatil düzenini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Kasım 2019 ve Nisan 2020'de birer haftalık ara tatil dönemi uygulanacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimde yeni yol haritasını açıkladı. Bakan Selçuk'un açıklamasına göre okullarda Nisan ve  Kasım'da birer haftalık ara tatil olacak. Yaz tatili 2 hafta kısalacak ve birer hafta ara tatil yapılcak.

ARA TATİL TARİHLERİ

Yapılan açıklamaya göre 18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatilin yapılacağı, ikinci ara tatilin ise 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacağı bilgisi verildi.

Yaz tatilinin kısalması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Selçuk "11 haftaya düşürülmesi, yüzde 10'luk indirimden söz ediyoruz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasının devamı şu şekilde:

"Ara tatillerde öğretmenler, okullar kurumsal işleyişe yönelik bir takım öz değerlendirmeler yaparak çeşitli iyileştirmelere gidecekler. Yapılandırılmış ara tatillerde; çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor. Öğretmenlerimiz çok yoruluyorlar. Ara tatillerde yeni bir yapılanma söz konusu. Birer haftalık tatillerin, sadece tatil olarak değerlendirilmemesi, çocukların eğitimsel faaliyetlere katılması da hedefleniyor."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz