15 Aralık 2018 Cumartesi

NATO dağılıyor mu?


Sadrettin Karaduman

Çevremizde ilginç gelişmeler yaşanmakta; olanlar mercek altına alındığında, asıl o zaman, olanlara bir anlam vermek mümkün.

Etrafımızda gerçekleşen yeni yeni askeri yapılanmalar, oldukça dikkat çekici.

Mesele askeri olunca, akla gelen ilk şeyin, güvenlik endişesi duyulduğu şeklinde olması muhakkaktır.

S. Arabistan'ın başında olduğu ve adına İslam Ordusu denen, ama kime karşı savaşacağı/savaştırılacağı(!) şimdilik açıklanmayan bu oluşumdan, AB'nin yeni ordusu PESCO'ya kadar, atılan bazı adımlar fazlasıyla önem arz etmekte.

Yeni askeri oluşum haberleri sıklıkla duyulunca da; ister istemez bazı sorular hücum etmekte insan zihnine.

Özellikle AB ülkeleri niçin yeni ordu kurarlar? Onları NATO korumuyor mu?

Bizce, işin calibi dikkat noktası burası.

Öyle ya; NATO ve ABD'nin, 60 yılı aşkın bir süreden beri, korumakta olduğu bir coğrafyayı korumaktan vaz mı geçti ki, çoğu AB üyesi olan bu ülkelerin yeni ordu kurmak için kolları sıvadığı haberleri sıkça duyulmaya başladı?

 

Hâlbuki PESCO, 2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa'da gündeme gelmiş, fakat kurulmasına gerek görülmemişti. Küresel sistemi kuranları anlaşılan öyle uygun görmüştü(!)

Şimdi ise; anlaşılan, küresel sistemi oluşturan Siyonist ailelerle AB ve ABD'ye hâkim olan bazı yöneticiler arasında, var olduğu düşünülen anlaşma bitti. Hatta yaşananlara, yazılıp çizilenlere bakılırsa, anlaşma, krize dönmüş vaziyette. 

Tabii, burada, hemen heyecana kapılmak doğru olmaz. Yani, küresel sistemde patron değişikliği olabilir, hepsi o kadar. Gücü esas alan bu sistemle, ezilenlerin mücadelesi devam eder.

Belki NATO, hatta ABD ve AB dağılabilir. Ancak, Adil Düzen kurulana kadar, ezilenlerin mücadelesi devam eder.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz