12 Mayıs 2017 Cuma


Müslümanların yaşadıkları zulüm “bir” olursak yıkılır


Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Malezya İslam Partisi ve Malezya’dan gelen insani yardım kuruluşlarını makamında kabul etti. Dostane bir şekilde geçen ziyarette dünyanın sessiz kaldığı Arakan’da yaşanan son gelişmeler ve bu zulümlere karşı nasıl ortak hareket edilmesi gerektiği konuşuldu.

Heyetin yapmış olduğu ziyaretten memnuniyetini dile getiren Karamollaoğlu, Arakan zulmüne değindi. Karamollaoğlu, dünyanın vicdan ve merhametinin Arakan'da son bulduğunu vurgulayarak, Müslümanların yaşadıkları zulümlerin bitmesi için bir araya gelinmesi gerektiğinin altını çizdi.
 

DÜNYANIN VİCDAN VE MERHAMETİ ARAKAN'DA SON BULDU

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malezya İslam Partisi Gençlik Başkanı Muhammed Halil Awang ile Malezyalı insani yardım kuruluşlarını makamında kabul etti. Kabulde Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez ile Saadet Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Necati Eroğlu da bulundular.
 

DÜNYANIN VİCDAN VE MERHAMETİ ARAKAN'DA SON BULDU

Heyetin yapmış olduğu ziyaretten memnuniyetine dile getiren Karamollaoğlu, Arakan zulmüne değindi. Karamollaoğlu, dünyanın vicdan ve merhametinin Arakan'da son bulduğunu vurgulayarak Müslümanların yaşadıkları zulümlerin bitmesi için bir araya gelinmesi gerektiğinin altını çizdi.
 

LİDERLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Arakanlı mültecilerin yaşadıkları eğitim sorunlarına değinen Malezya heyeti ise yaşanan bu durum ile ilgili gündem oluşturmak istediklerini belirtti. Arakanlı mültecilerin lise olmaması nedeni ile ilkokul sonrası eğitimlerinin sekteye uğradıklarını dile getiren heyet, bu sorunun ortadan kaldırılması ve eğitim ile Arakanlıların yaşadıklarını ortadan kaldıracak liderler yetiştirmek istediklerini kaydettiler.
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz