15 Mart 2017 Çarşamba


Müslümanlar beraber hareket etmeli


Karamollaoğlu, Malezya temasları sırasında ‘Halkın Adaleti Partisi’ni ziyaret etti…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Malezya'daki temasları sürüyor. Uluslararası Arakan Konferansı için beraberindeki heyet ile birlikte Kuala Lumpur'a giden Karamollaoğlu, konferans öncesi bir dizi temasta bulundu.

Uluslararası Arakan Konferansı'na katılmak üzere beraberindeki heyet ile birlikte Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'a giden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun temasları sürüyor…
 

DAHA FAZLA ÇABA HARCANMALI 
 

Siyasi komplolar ile karşı karşıya kalarak 2015 yılında hapse atılan Malezya eski Başbakan Yardımcısı Enver İbrahim'in eşi ve Malezya Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı WanAzizah ile görüşen Karamollaoğlu, siyasi çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Malezya ve İslam dünyası hakkında fikir teatisinde bulunan Karamollaoğlu, Müslüman ülkelerin bir araya gelmesi gerektiğini, bunun için Müslüman liderlerin çaba göstermesi gerektiğine işaret etti.
 

HALKIN ADALET PARTİSİ'NE ZİYARET
 

SİYASİ komplolar ile karşı karşıya kalarak 2015 yılında hapse atılan Malezya eski Başbakan Yardımcısı Enver İbrahim'in eşi ve Malezya Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı Wan Azizah ile görüşen Karamollaoğlu, siyasi çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Malezya ve İslam dünyası hakkında fikir teatisinde bulunan Karamollaoğlu, Müslüman ülkelerin bir araya gelmesi gerektiğini, bunun için Müslüman liderlerin çaba göstermesi gerektiğine işaret etti. Karamollaoğlu, siyasi partiler arasındaki ilişkileri açısından önemli bir ziyaret olduğunu kaydederek, Müslümanların bir ve beraber hareket etmeleri gerektiğine işaret etti. Karamollaoğlu, Enver İbrahim'in hapiste olmasından dolayı da üzüntü duyduklarını ifade ederek eşi Van Azizah'a geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
Siyasi komplolar ile karşı karşıya kalarak 2015 yılında hapse atılan Malezya eski Başbakan Yardımcısı Enver İbrahim'in eşi ve Malezya Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı WanAzizah ile görüşen Karamollaoğlu, siyasi çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 

D-8'İN KURULUŞUNDA ETKİSİ OLMUŞTU
 

Beş yıl hapis cezasına çarptırılan Enver İbrahim, Malezya siyasi hayatında önemli bir isim. Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın yeni bir dünya idealiyle yola koyularak kurduğu D-8 oluşumunda Malezya'nın da yer almasında önemli katkıları olan Enver İbrahim, sonraki yıllarda siyasi komplolara kurban edilmişti. Hakkında birçok konuda davalar açılan İbrahim, en son 5 yıllık hapis cezası verilerek iki yıl önce zindana konulmuştu.

Kaynak: Millî Gazete 
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz