30 Kasım 2017 Perşembe


Muhammed Mursi Hapishanede İnfaz Edilebilir


Müslüman Kardeşler Yönetimi, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin hapishanede infaz edilebileceğini belirterek tüm tarafları uyardı.

Müslüman Kardeşler Ofisi bir açıklama yaparak Mısır'da başta Akrep cezaevi olmak üzere uygulanan kötü muamele ve işkenceler nedeniyle kötü şöhrete sahip hapishanelerin derhal kapatılmasını talep etti. İhvan bürosundan yapılan açıklamada ayrıca bütün mahkemelerin uluslararası gözlemcilerin denetimine alınması da istendi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı uluslararası insan hakları kuruluşlarından da Muhammed Mursi'nin durumuna acil müdahalede bulunulmasını isteyerek bu yapılmadığı takdirde Mursi'nin bulunduğu hücrede öldürülme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bildirildi.

Öte yandan Mısır yönetimi, ateist bir genci Müslüman Kardeşler üyesi suçlamasıyla tutukladı.

Mısır basını, İslam er Rifai adlı genci, terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlattı ve tutukladı.

Sosyal medya aktivisti olan İslam er Rifai'nin ateist olduğu ve sosyal medyada siyasi konulardaki alaya alıcı paylaşımlarıyla dikkat çektiği biliniyor.

Rifai, Sisi'nin icraatları ve kararlarıyla dalga geçen paylaşımlarda bulunuyor ve bu paylaşımlarında zaman zaman müstehcen resim ve ifadeler de kullanıyordu.

Mısır basının bildirdiğine göre İslam er Rifai'nin davası 3 Aralık'ta görülecek.

Mısırlı sosyal medya hesapları, Rifai'ye Müslüman Kardeşler yaftasının yapıştırılmasını eleştirerek serbest bırakılmasını istedi.

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz