26 Nisan 2019 Cuma


Muhammed Mursi'den mesaj var: Allah'ın (cc) yardımı yakındır


Mısır zindanlarında esaret altında tutulan Muhammed Mursi, 'Şüphesiz ki Allah azze ve cellenin yardımı yakındır. Allah, bu zulmün devam etmesine izin vermeyecektir' mesajı gönderdi.

İhvan-ı Müslimin Şura Meclisi üyesi Mühendis Mithat Haddad, Mısır zindanlarında esaret altında tutulan Muhammed Mursi'ye ilişkin konuştu.

Doğru Haber'in aktardığına göre Mısır'ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, cunta zindanlarındaki durumundan haber veren Haddad, "Ailesinden öğrendiğimiz kadarıyla Mısır'ın gerçek başkanı Muhammed Mursi, şu an Müzrie Tarra zindanında tutuluyor. Zindanda tek kişilik bir hücrede tecrit edilmiş durumda. Hiçbir şekilde diğer esirlerle görüştürülmüyor ve yiyecek olarak sadece konserve ürünleri veriliyor" dedi.

Muhammed Mursi'nin birçok hastalığa yakalanmış durumda olduğunu ifade eden Haddad, "Vücudunun yarısı hastalıklarla mücadele ediyor. Fakat o tüm bunlara rağmen sabırlı, azimli, dirayetli ve Rabbinin onun hakkında belirlemiş olduğu kaderi bekleyerek direnmeye devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Haddad, Muhammed Mursi'ye ilişkin sözlerinde, "Avukatlarıyla gerçekleştirdiği görüşmeler yoluyla çok güçlü bir şekilde tüm Mısır halkına ve İhvan-ı Müslimin Cemaatine 'Şüphesiz ki Allah azze ve cellenin yardımı yakındır. Allah, bu zulmün devam etmesine izin vermeyecektir. Belki yakın bir tarihte Mısır'da Sisi cuntası tarafından yapılan tüm bu zulümlere karşı Allah'ın ayetlerini açık ve net bir şekilde göreceğiz' mesajları gönderiyor." ifadelerine yer verdi.

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz