9 Mart 2018 Cuma


Muhammed Emin Yıldırım hocadan Nureddin Yıldız hocaya destek ve dua


Nureddin Yıldız hocaefendinin bir sohbetinde bahsettiği ve Ayet-i Kerime'de geçen kadınların hafifçe dövülmesine ilişkin çarpıtılan ve şiddeti tavsiye edermiş gibi yayınlanan sözleri üzerine başlatılan kara propagandaya karşı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca, Nureddin Yıldız hocaya dua ederek destek verdi.

Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca sosyal medya paylaşım sitesi Twitter üzerinden Nureddin Yıldız hocaya dua ederek destek verdi.

İslam'ın nasıl merhameti öne çıkaran bir din olduğunu ve ailenin korunması için uygulanacak tedbirleri anlattığı sohbetinde kadınların dövülmesi konusunu işleyen Nureddin Yıldız, özellikle din karşıtı çevreler tarafından sözleri çarpıtılarak hedef haline getirilmişti. Yıldız'ın konuşmasından cımbızlanan ifadeler, toplumsal bir tepkiye dönüştürülmeye çalışılmıştı. Ancak Yıldız'ın ifadelerinde kadınların dövülmesi değil, İslam dininin kutsal kitabında geçen Ayet-i Kerime'nin nasıl uygulanacağı açıklıyordu. Siyasi çevrelerden ve sosyal medyadan gelen ahlaksız ve mesnetsiz tepkilere karşı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dua ederek destek verdi.

İşte Muhammed Emin Yıldırım hocanın o paylaşımı:

Alimleri, cemaatleri, vakıfları ve ilmin izzetini itibarsızlaştırma çalışmaları her dönem olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bu yolun kaderinde bunlar var... Nureddin Yıldız hocamıza şimdi bu bedel ödettiriliyor. Allah (cc) yardımcısı olsun. Mükâfatı alî olsun.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz