15 Haziran 2019 Cumartesi


Moody’s neden notumuzu indirdi?


Moody's'in Türkiye’nin kredi notunu düşürmesine Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan tepki gelirken, Mustafa Sönmez “Moody’s hangi göstergeye bakıp da not indirmeseydi” dedi.

Ekonomist Mustafa Sönmez Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu düşürmesiyle ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Sönmez yaptığı açıklamada “Moody's hangi göstergeye bakıp da not indirmeseydi” diye yazdı.


Dün gece Türkiye piyasaların kapanmasına yakın Uluslararsı kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nin kredi notunu açıkladı. Moody's Türkiye'nin kredi notunu Ba3'ten B1'e indirdi. Moody's'e göre açıklanan bu kredi notuyla birlikte Türkiye Spekülatif seviyesinde en alt kademesine inmiş oldu.

MOODY'S NEDEN NOTUMUZU İNDİRDİ

Ekonomist Mustafa Sönmez Moody's'in açıkladığı kredi notuyla ilgili sosyal medya hesabı twitter üzirinden açıklama yaparak şunları yazdı:.  “Moody's hangi göstergeye bakıp da not indirmeseydi: TCMB rezervleri dip yapmış, Hazine açıkları büyüyor, milli gelir küçülüyor, enflasyıon hala çift hane, işsizlik yükseliyor, batık kredi sorunu ortalıkta çözüm bekliyor, siyaset seçime batmış, güven yerlerde. Otur, sıfır!” 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz