26 Şubat 2018 Pazartesi


Meşal: İşbirlikçiler olmasaydı Trump Kudüs kararına cesaret edemezdi


İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, Türk halkından Yahudileştirme faaliyetlerine karşı Kudüs'e ve Kudüslülere daha çok destek olmalarını istedi.

İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal İstanbul'da bir grup sivil toplum kuruluşu temsilcisiyle bir araya geldi.

"Kudüs Gecesi" adıyla düzenlenen toplantıda konuşan Meşal, "Pratik adımlar atılmasını ve Amerika'nın Kudüs kararına yönelik öfkenin yinelenmesini istiyoruz" dedi.

Türk halkının Kudüs konusunda sahaya inmesini arzu ettiklerini dile getiren Meşal, Kudüs halkının direnişini güçlendirmek için Türklerin ekonomik projelerine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Meşal, Yüzyılın Anlaşması'na ve Filistin davasını tasfiye girişimine Kudüs'ün, Gazze'nin ve direnişin karşı koymasını istediklerini söyledi.

Hamas lideri, Kudüs'ün Allah'ın, Rasulü'nün, Hz. Ömer'in, Salahaddin El-Eyyubi'nin ve Sultan Abdulhamid'in emaneti olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistin davasını tasfiye projesinde işbirlikçileri olduğuna dikkat çeken Meşal, "Onlar olmasaydı Trump bu adıma cesaret edemezdi" dedi.

 

 

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz