2 Ağustos 2017 Çarşamba


Mehmet Görmez'in kızından duygulandıran not


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in emekliye ayrılmasının ardından kızı Müberra Görmez Emin'in Twitter'dan yayınladığı 'şahidiz' notu duygulandırdı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez emekliye ayrıldı. Edinilen bilgiye göre, Görmez'in “emekliye ayrılma” talebini içeren dilekçesi, Başbakanlık tarafından kabul edildi.
 
11 Kasım 2010 yılından beri görevde olan Görmez, Diyanet tarafından hazırlanan FETÖ raporunun tanıtıldığı toplantı sonrasında emeklilik planlarını basınla paylaşmıştı.
Duygu dolu not
 
Görmez'in veda etmesinin ardından kızı Müberra Görmez Emin'in Twitter hesabı üzerinden paylaşmış olduğu not gözleri yaşarttı. Emin, babasına "Evlatların olarak şahidiz" diyerek seslendi.
 
Görmez'in çocuklarının imzasını taşıyan yazı:
 
"Çocukluğumuzdan beri babamızın cehd ü gayretine en yakından şahidiz. Diyanet'teki görevinden önce ve sorna gecesini gündüzüne katışına, uykusuz kalarak ümmetin derdiyle dertlenişine ve ne yapabiliriz diye çırpınışına şahidiz.
 
Bazen Anadolu'nun bir köşesinden bazen Gazze'den bazen Kudüs'ten bazen Bosna'dan bazen Bosna'dan bazen Suriye'den gelen bir telefona cevap verirken gözünden akan yaşına şahidiz

Yutkunup sükut ettiğine üzülerek şahidiz
 
Maruz kaldığı her türlü çirkin iftira ve karalamalara karşı şahsi duygularını bir kenara bırakıp giydiği cübbeye, bulunduğu makama, ilmin vakar ve haysiyetine halel getirmemek için yutkunup sükut ettiğine üzülerek şahidiz.
 
Hiçbir zaman yüzünden tebessümünü eksik etmeyişine, dünyalık menfaaleri elinin tersiyle itişine, kitaplara olan aşkına, çocuklara olan şafkatine, ilme ve alime olan hürmetine, ilmin izzetine her daim koruyup yüceltme çabasına şahidiz.
 
Böyle bir babanın evlatları olduğumuz için bugün bir kez daha Rabbimize şükrettik. Senin makamın samimiyet makamıdır.
 
Biliyoruz ki bugüne kadar Din-i Mübin-i İslam'a nasıl hizmet etme gayretinde olduysan son nefesine kadar da bu gayrette olacaksın.
 
Rabbim bize de aynı gayrette olmayı nasip etsin ve bizleri sana layık evlat eylesin.
 
Hümeyra, Müberra, Muhammed."
 
gormezkiz
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz