21 Mayıs 2019 Salı


Mehmet Ali Şahin: Keşke o fotoğrafta HDP’nin genel başkanı da olsaydı


Ak Partili eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, milli mücadelenin 100. yılı kapsamında Samsun'da liderlerin bir araya geldiği tören için 'Keşke HDP'nin genel başkanı da olsaydı' dedi.

Ak Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeği programında konuşan eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, milli mücadelenin 100. yılı kapsamında Samsun'da liderlerin bir araya geldiği tören için dikkat çeken ifadeler kullandı.

Samsun'daki törenlerin ardından siyasi parti liderlerinin birlikte verdiği fotoğraf kamuoyunda olumlu karşılandı. Ak Parti'nin eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin partisinin Karabükte düzenlenen iftar programında liderlerin verdiği birlik beraberlik görüntüsünü yorumladı. 

İftarda konuşan Şahin, "Bu tabloyu son derece önemsiyorum. Türkiye olarak böyle bir tabloya birlik ve beraberlik görüntüsüne şiddetle ihtiyacımız var. Keşke dünkü o tabloya Meral Hanım'da iştirak etmiş olsaydı. Hatta bir adım daha atıyorum. HDP'nin genel başkanı da olsaydı." ifadelerini kullandı. 

BU TABLOYU ÖNEMSİYORUM, BİRLİK VE BERABERLİĞE ŞİDDETLE İHTİYACIMIZ VAR

Aynı zamanda Ak Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Mehmet Ali Şahin, 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümünde Samsun'da daha önceki yıllardan farklı bir kutlama törenleri icra edildiğini belirterek, “Dün Tütün İskelesi'nde ortaya çıkan tablo milletimizin gönlünü ferahlatmıştır. Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine siyasi partilerimizin genel başkanları da bu törenlere iştirak ettiler. Orada hep birlikte birlik ve beraberlik görüntüsü verdiler. Bu tabloyu son derece önemsiyorum. Türkiye olarak böyle bir tabloya birlik ve beraberlik görüntüsüne şiddetle ihtiyacımız var.” dedi. 

KEŞKE O FOTOĞRAFTA HDP'NİN GENEL BAŞKANI DA OLSAYDI

“Keşke dünkü o tabloya Meral Hanım'da iştirak etmiş olsaydı” diyen Şahin, “Bir eksiklik olmuştur. Kendisi davetin geç ulaştığını ve devlet ciddiyetini göremediğini falan şeklinde bir gerekçe ile katılmadığını ifade ediyor ama kendisini yakınen tanıyan bir kişi olarak beni tatmin etmedi. Keşke o da fotoğrafın içerisinde olsaydı. Hatta bir adım daha atıyorum. HDP'nin genel başkanı da olsaydı. Onlar davet edilmedi. Neden davet edilmedi? Çünkü onlar bir türlü Türkiye Partisi olmayı başaramadılar. PKK terör örgütünün siyasi uzantısı görünümünden bir türlü kurtulamadılar. Arkalarını millete değil, PYD'ye, PKK'ya, YPG'ye dayamaktan vazgeçmediler. Dileğimiz odur ki onlar terörle bir yere varamayacaklarını anlarlar, Türkiye Partisi olmaya karar verirler o tablo içerisinde onlarında olması Türkiye'ye zenginlik katacaktır. Türkiye'nin daha da güçlü olmasını sağlayacaktır.” diye konuştu. 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz