27 Temmuz 2018 Cuma


MEB Bakanı Selçuk, 250 milyon lira değerindeki hisselerini devretti!


24 Haziran sonrası yeni sistemde Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Ziya Şelçuk, bakanlığa atandığı gün kurucusu olduğu Maya Okulları’nın Genel Kurulu’nu toplayarak tüm hisselerini devrettiği öğrenildi. Selçuk'un devrettiği hisselerin değerinin 250 milyon lira olduğu belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yasal olarak şirket hissedarı olmasına bir engel bulunmamasına rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni kabinenin açıklandığı ve Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna oturduğu 9 Temmuz 2018 tarihinde kurucusu olduğu Maya Okulları'nın Genel Kurulu'nu toplayarak tüm hisselerini devretti. Okullarda bulunan görevlerinden de ayrıldı.

Maya-Gen Yayıncılık Bilgisayar İnşaat Gıda Turizm Ticaret Limited Şirketi'nin Genel Kurulu'nda alınan karar 13 Temmuz'da tescil edildi, 18 Temmuz'da da Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlandı. 2002 yılında kurulan şirketin üç ortağı bulunuyor. 
Habertürk'ün haberine göre her birinin 250 lira olduğu belirtilen ve şirkette 10 bin hisse payı sahibi olan Ziya Selçuk, 2 milyon 500 bin lira sermaye payı karşılığı tüm hisselerini kardeşi Oktay Selçuk'a devretti. Şirketin müdürler kurulu başkanlığı görevi de Ziya Selçuk'tan Oktay Selçuk'a geçti.

 

Bakan Ziya Selçuk'un, aldığı bu kararla Maya Okulları ile arasında olan resmi bağlantıyı da kopardığı ifade edildi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz