25 Ocak 2019 Cuma


Kurdaş’ın pankartları belediye ekipleri tarafından indirildi


Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mustafa Kurdaş’ın tanıtım afişleri belediye ekipleri tarafından indirildi.

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim süreci, partiler açısından aday tanıtımları ile başladı. Şu anda ise belediye başkan adayları, kendini halka tanıtmak için çeşitli tanıtım materyalleri ile araziye çıkıyor. Demokratik bir hak olan belediye başkan adaylarının kendisini halka ifade etmesi, tanıtım materyallerini kullanması güç ve baskı ile engellenmeye çalışılıyor.

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından Küçükçekmece Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş'ın, Küçükçekmece halkına ulaşmak ve kendisini tanıtmak için parti teşkilatı tarafından hazırlanan pankartlar, yine teşkilat mensubu gençlerin emekleri ile şehrin muhtelif yerlerine asıldı.

Sadece birkaç saat asılı kalabilen pankartlar, belediye ekipleri tarafından indirilerek çöpe atıldı.

 

PANKARTLAR ASILDIKTAN BİRKAÇ SAAT SONRA İNDİRİLDİ

Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi'nde, Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş'ın tanıtım afişleri söküldü. Pankartların, Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı temizlik işçileri tarafından sökülerek imha edildiği öğrenildi.

Pankartları asan Saadet Partisi Yarımburgaz Mahalle Başkanı Hüseyin Sağdıç, “22 Ocak saat 8 gibi Küçükçekmece Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş'ın tanıtımı için hazırlanmış 5 pankartı mahallenin dikkat çekecek noktalarına astım. Sabah olduğunda pankartlardan 3 tanesinin belediyenin temizlik işçileri tarafından söküldüğünü gördüm. Küçükçekmece Belediye Başkanlığı'nı arayıp duruma itiraz ettim ama ne söylediysem konuyu geçiştirip telefonu suratıma kapattılar” diyerek yaşadıkları duruma tepki gösterdi.

“PANKART ÜZERİNDEN KUTUPLAŞTIRMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR”

Mahalle başkanı Sağdıç, pankartların sökülüp çöpe atıldığını belirterek, “Biz yasadışı yanlış bir iş yapmadık. Mahallemizde AKP'ye ve AKP'nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Temel Karadeniz'in bayrakları, pankartları, afişleri var. Bunlara neden kimse dokunmuyor? Biz onların afişlerini ve pankartlarını indirmiyoruz ama onlar her seçim dönemi aynı şeyleri yapıyorlar. Bu AKP'li komşularımızı da zan altında bırakan bir yanlıştır. Biz onlarla aramızın bozulmasını istemiyoruz. Pankart üzerinden bile kutuplaştırma çalışması yapılıyor” diye konuştu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz