9 Aralık 2017 Cumartesi


'Kudüs İslam'ındır Mitingi' ile ilgili önemli açıklamalar... Ümmet Yenikapı'da birleşecek


ABD Başkanı Donald Trump’un aldığı Kudüs’e yönelik kararın ardından seferberlik ilan eden ve “Kudüs İslam’ındır Mitingi” düzenleme kararı alan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek miting hakkında açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi İstanbul İl teşkilatına, destek veren tüm siyasi ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Sevim, “ABD ve Telaviv'in de gözü bu mitingde olacak” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Kudüs İslam'ındır Mitingi” öncesinde gazetecilerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Sevim, ABD Başkanı Trump'un Kudüs'e yönelik aldığı hadsiz kararın ardından seferberlik ilan ederek düzenlediği “Kudüs İslam'ındır Mitingi” öncesinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Eresin Otel'de gerçekleşen basın toplantısında gazetecilere miting hakkında bilgi veren Sevim, “Bu anlamlı mitingde hiçbir siyasi parti bayrağı kullanılmayacak, sadece Türkiye ve Filistin bayrakları dalgalanacatır. Kudüs, ümmeti birleştiren en önemli unsurdur. Bu özelliğini Allah'ın izniyle Yenikapı ‘da da gösterecektir” dedi.

Basın toplantısına Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim'in yanı sıra Kudüs İslam'ındır Mitingi Komite Heyeti Başkanı Abdulkadir Çelebi, Milli Gazete Genel Müdürü Ömer Yüksel Özek, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ve çok sayıda gazeteci katıldı.

“BİRKAÇ GÜN İÇİNDE MİTİNG ORGANİZE EDİLDİ”


Basın toplantısında konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Yenikapı Meydanı'nda tüm Türkiye ile birlikte gerçekleştireceğimiz mitingimizin, başta Kudüs'ümüz olmak üzere işgal altındaki tüm İslam beldelerinin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Birkaç gün içinde bu muhteşem mitingi organize eden Saadet Partimizin İstanbul teşkilatındaki tüm kadeşlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca mitingin ilanından sonra desteğini esirgemeyen Kudüs sevdalısı sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli yöneticileri ve mensuplarına da kalpten muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Sevim konuşmasının devamında Kudüs'ü Şerif'in fatihleri Hz. Ömer (r.a), Selahattin Eyyubi, Yavuz Sultan Selim, Mescid-i Aksa Muhafızı Iğdırlı Hasan Onbaşı, Muhterem Erbakan Hocamızı ve Mavi Marmara şehitlerimizi rahmetle andığını belirtti.

“KARAMSARLIKLARI UMUDA DÖNÜŞECEK”

Kudüs İslam'ındır Mitingi'nin karamsarlığı umuda dönüştüreceğini belirten Sevim, “İnanıyorum ki, bugün Gazze'nin, Batı Şeria'nın, Ramallah'ın, Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın gözü bu mitingte olacak. Halid Meşal'in, İsmail Heniye'nin Kudüs muhafızı Şeyh Raid Salah'ın, Mahmud Abbas'ın gözü, yüreği bu mitingte bizimle birlikte olacak. Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya siyonist çizmesi girmesin diye mücadele ederken şehit olan kardeşinin cenazesini defnettikten sonra üstünün başının kanıyla şehit olma nöbetine koşan koca yürekli mücahit ve mücahidelerin kulağı burada olacak. Hakk'tan ve hakikatten yana olanların, ufukta bir umut ışığı arayanların gözü bu mitingte olacak. İnanıyorum ki bu miting alanına baktıkça yürekleri ferahlayacak, hüzünleri coşkuya, karamsarlıkları umuda dönüşecek. Ve şunu diyecekler; İyi ki Türkiye var, iyi ki İstanbul var, iyi ki bizleri unutmayan kardeşlerimiz var” dedi.

ABD VE TELAVİV'İN GÖZÜ BU MİTİNGDE OLACAK

Sevim, “Filistin işgal altındayken ben nasıl uyuyabilirim' diyen Selahattin'i Eyyubi'nin torunları olacak. ‘200 bin kişilik Bizans ordusu bize doğru yaklaşıyor' denildiğinde 20 bin kişilik ordusuna bakıp ‘Biz de onlara yaklaşıyoruz' diyen Sultan Alparslan'ın torunları var. ‘İman varsa imkan da vardır' diyen Necmettin Erbakan'ın talebeleri var” dediği konuşmasının devamında “Biz şunu da biliyoruz ki, ABD ve Telaviv'in de gözü bu mitingde olacak. Mitingte 80 milyonluk Türkiye ve 2 milyarlık İslam alemi de olacak” şeklinde konuştu.

“KUDÜS'Ü ASIL SAHİBİ MÜSLÜMANLAR YÖNETMELİ”

Kudüs'ün sadece Filistinlilerin meselesi olmadığını belirten Sevim, “Kudüs bütün Müslümanların meselesidir. Şu ayrıntıyı da hatırlamakta fayda var. Osmanlı Devleti, Kudüs'ten tam 100 Yıl önce çekildi. 09 Aralık 1917 tarihinde Osmanlı Devleti Kudüs'ten çekildi. Aslında Osmanlı Kudüs'ten çekilirken bile orasını boş bırakmadı ve bir artçı birliği mübarek beldeye bıraktı. 1982'de vefat eden Iğdırlı Hasan onbaşının hikayesini hepiniz hatırlayacaksınız” dedi. Kudüs'ün Müslümanların hakimeti olduğu dönemlerde herkesin huzur içinde yaşadığını söyleyen Sevim, “Ama ne zaman Müslümanların elinden çıktı, her zaman kan ve gözyaşı oldu bu beldede. Onun için diyoruz ki Kudüs'ü asıl sahibi Müslümanlar yönetmeli. Osmanlı Devleti 400 sene Kudüs'ü bir onbaşının emrindeki asker ile yönetti. Neden? Adalet sebebiyle” ifadelerini kullandı” dedi.

“KUDÜS, İNSANLIĞIN ADETA TURNUSOL KÂĞIDIDIR”

İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Konumu, tarihi ve manası ile öne çıkan şehirler vardır. İnsanlığa yol gösteren önderler bu şehirlerde yetişmiş, hak ve adalete insanlığı bu yerlerde davet etmişlerdir Kudüs bu şehirlerin en önemlilerinden biridir. Bu itibarla Kudüs, sadece bir şehir, bir mekân, mukaddes bir belde değil ulvi bir dava, vazgeçilmez bir sevdadır. Peygamber Efendimizin miraca çıktığı ulu mekândır. Hakk'a açılan kapı, zulme karşı direniştir. İlk kıble, ilk istikamettir” dediği konuşmasının devamında “Kudüs, insanlığın adeta turnusol kâğıdıdır. Tarihi hakikatler göstermektedir ki, Kudüs'e hâkim olan yeryüzüne hâkim olmuştur. Kudüs'e zulüm getiren yeryüzünü kana bulamış; barış ve huzur getiren ise yeryüzünde hakkı ve adaleti hâkim kılmıştır” ifadelerini kullandı.

“ÇOK İYİ BİLİYORUZ, İSRAİL ANCAK GÜÇTEN ANLAR”

Sevim, Amerika'nın Kudüs'ü, İşgalci İsrail'in başkenti olarak ilan etmesini küstahlık olarak nitelendirdiği konuşmasında “Özellikle son 15 yıldır, Ortadoğu'yu, İslam coğrafyamızı kana bulayan, zalim Amerika, kutsal şehrimiz Kudüs'ü Şerifi, İşgalci İsrail'in başkenti olarak ilan etme küstahlığını göstermiştir. İşgalci İsrail ve Amerika'nın uluslararası tüm hukuk ve evrensel insan haklarını yok sayan bu sorumsuzca icraatları, başta milletimiz olmak üzere bütün İslâm ümmetini rencide ve tahrik etmiştir. Millet olarak, densizce yürütülmekte olan bu baskı politikalarına asla boyun eğmeyeceğiz. Yol yakınken İşgalci İsrail ve piyonu Amerika'nın aldıkları bu küstahça karardan ivedilikle dönmeleri insanlık ve kendi adlarına yararlı olacaktır. Şunu çok iyi biliyoruz ‘İsrail ancak güçten anlar” dedi.

“KUDÜS, ÜMMETİ BİRLEŞTİREN EN ÖNEMLİ UNSURDUR”

“Milletimizi ve de İslâm ümmetini yaralayan bu densiz kararı tel'in ve mukaddesatımıza bağlılığımızı ortaya koymak adına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun da katılacağı, 10 Aralık Pazar günü saat 13.00'da İstanbul Yenikapı Meydanı'nda ‘Kudüs İslâm'ındır Mitingi' tertip edilmiştir” diyen Sevim, “Bu anlamlı mitingde hiçbir siyasi parti bayrağı kullanılmayacak, sadece Türkiye ve Filistin bayrakları dalgalanacatır. Kudüs, ümmeti birleştiren en önemli unsurdur. Bu tarihi özelliğini Allah'ın izniyle yarın Yenikapı ‘da da gösterecektir” ifadelerini kullanarak basın mensuplarına teşekkür ederek mitinge davet etti.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz