26 Mayıs 2018 Cumartesi


Kopyala yapıştır beyanname!


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Ak Parti seçim beyannamesi beklentilerin çok uzağında kalırken 'her seçim döneminde aynı vaatler' yorumlarına da neden oldu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı, millet şok yaşadı! 16 yıldır ülkeyi yöneten partinin, yeniden seçilmesi halinde yapacaklarını sıralayan Erdoğan'ın vaatleri muhalefet partisi vaatlerini andırdı! Hükümetin en dikkat çeken vaadi olan ‘3 bin 600' ek göstergenin Meclis'te AK Parti oylarıyla reddedilmesi ise AK Parti'nin çelişkisi olarak dikkat çekiyor. Öte yandan iktidar partisinin vaatleri arasında ‘Millet Parkı' gibi projeler olması AK Parti'nin hükümete değil, belediyelere talip olduğu yorumlarına neden oldu!

MUHALEFETİN TEKLİFİNİ VAAT OLARAK AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün AK Parti'nin seçim beyannamesini cafcaflı bir programla açıkladı! Ancak o ihtişamlı salon ve programla açıklanan vaatler, tam bir fiyaskodan öteye gidemedi. Çünkü en önemli vaadi olarak dikkat çeken “Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600 güne çıkaracağız” sözü daha 5 ay önce CHP tarafından Meclis'e sunuldu. Ancak AK Parti oylarıyla reddedilen teklifin şimdi ise seçim vaadi olarak açıklanması iktidarın samimiyetini de sorguladı!

 

HEMEN HEMEN HEPSİ ÖNCEKİ SEÇİMLERLE AYNI

AK Parti'nin seçim beyannamesinin 360 sayfa olması 16 yıllık iktidarın yapamadıklarının, yaptıklarından katbekat daha fazla olduğunu gözler önüne sererken, beyannamedeki vaatlerin hemen hemen hepsinin önceki seçimlerle aynı olması dikkatlerden kaçmadı. Özellikle bağımsız yargı, demokrasi, ekonomi, savunma, yerli otomobil, enflasyon ve faiz gibi vaatlerin hepsini AK Parti önceki seçim dönemlerinde vaat etmişti. Öte yandan ‘Millet Parkı' gibi bazı vaatlerin verilmesi ise “hükümete değil, belediyeye talipler” yorumlarına neden oldu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz