16 Haziran 2017 Cuma


Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye cevap verdi: Onun da adalete ihtiyacı olacak


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nün ikinci gününde gazetecilerin sorularını cevapladı. Devlet Bahçeli'nin 'Akılsız başın cezasını ayaklar çeker' açıklamasına da cevap veren Kılıçdaroğlu, 'Sayın Bahçeli, hiç meraklanmasın. Onun da adalete ihtiyacı olacak' diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması üzerine başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün 2. günü bu sabah 08.00'de başladı. Bugünkü yürüyüşün, Kahramankazan girişindeki bir fabrikada sona ermesi bekleniyor.
 

BAHÇELİ: AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER

Devlet Bahçeli, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılması ve tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark'tan İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüme kararı alan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Twitter hesabından açıklama yapmış, "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker" demişti.
 

"BAHÇELİ'NİN DE ADALETE İHTİYACI OLACAK"

Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli'nin eleştirilerine "Eğer yürüyüşler, yasal ölçüler içinde yapılıyorsa hiçbir şey olmaz. İnsanlar, sabah akşam zaten yürüyorlar. Metroya, otobüse binerken, yürüyorlar. İş yerlerine giderken, gelirken, yürüyorlar. Yürümenin suç olduğunu da ilk kez duyuyorum. Böyle bir şey söz konusu değil. Tam tersine biz ülkemizde, bu yürüyüşü birlikte yaşamayı, barışı, huzuru egemen kılmak için yapıyoruz. Sayın Bahçeli, hiç meraklanmasın. Onun da adalete ihtiyacı olacak. Adalet yürüyüşümüzü bu eleştirilere rağmen yerine getireceğiz" diye cevap verdi.
 

"BUGÜN 22 KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ YAPACAĞIZ"

Basın mensuplarının "yoruldunuz mu" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Hiç yorgunluk hissetmiyoruz, dersek doğru değil. Gerçekçi olmak lazım; ama yorulduk, diye ah vah edecek halimiz yok. Son derece dinamik, yolumuza devam edeceğiz. Akşam dinlendik zaten. İnsanlar eğlendi. Keyifli bir akşam geçirdik. Şimdi yolumuza devam edeceğiz. Dün dinlenmeden, uzun bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bugün belli etaplar dinlenmeyle geçirilecek sonra asıl yere ulaşılacak. Toplam yürüyeceğimiz kilometre, 22 olacak. Bugün 22 kilometrelik bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşe değişik illerden güzergâh üzerinde katılım da olacak" dedi. 
 

YÜRÜYÜŞE AKP KURUCULARINDAN FATMA ÜNSAL DA KATILDI

CHP'nin "Adalet Yürüyüşü" dün saat 11.00'da Ankara Güvenpark'ta başladı. Dünkü yürüyüşe Haziran Hareketi, ÖDP, Halkevleri destek verdi. AK Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal ve eşi eski AK Parti Milletvekili Faruk Ünsal da yürüyüşe katıldı. Ünsal bir süre Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyerek sohbet etti.
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz