12 Mayıs 2017 Cuma


Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu partinin genel merkezinde ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu partisinin genel merkezinde ziyaret etti. İki lider, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
İlk olarak sözü olan Karamollaoğlu ziyaretinden dolayı Kılıçdaroğlu ve heyetine teşekkür etti. Karamollaoğlu, “Farklı düşüncelerimiz kavgaya değil, aslında dostlukların pekişmesine vesile olması gerekir; diye düşünüyoruz. Bu ziyareti de bu manada değerlendiriyoruz. Elbette genel meseleler hakkında da fikirlerimiz var. Bunları Sayın Kılıçdaroğlu da ifade etti, biz de düşünüyoruz” diye konuştu.
 

‘BİRLİKTE YAŞAMAYA İHTİYACIMIZ VAR'

 
Güzel ve sıcak bir sohbet gerçekleştirdiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, ise şunları aktardı: “Türkiye'yi, Ortadoğu'yu, dünyayı görüştük. Düşüncelerimizi karşılıklı paylaştık. Şu konu, çok önemli. Bu memleketin huzura ihtiyacı var. Birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Kavgasız bir Türkiye istiyoruz. Siyasi anlayışımızı bunun üzerine kurarsak, demokratik parlamenter sistemi bu çerçevede güçlendirirsek Türkiye, büyük ölçüde huzura kavuşacaktır. İnsanlar düşüncelerini özgürce ifade edebilmeliler. İnsanlar özgürce yazabilmeliler, konuşabilmeliler. Bu konuda büyük bir görüş birliğimiz var. Pek çok konuda görüşlerimizi birbirimize ifade ettik. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de umarım karşılıklı görüş alışverişi devam etmiş olur.”
 

‘KİM BAŞKAN OLACAK KONUŞULMADI'

 
İki lider, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 2019 seçimleri öncesinde, bu diyaloğun sürüp sürmeyeceği ve seçimde ortak aday konusunda beraber hareket edilip edilmeyeceği sorusuna Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:
 
“Bu konular hiç konuşulmadı. Sadece bir nezaket ziyaretidir; ama Türkiye'nin geleceği konusundaki karşılıklı endişelerimizi paylaştık. Düşüncelerimizi birbirimize ifade ettik. Sayın Genel Başkan, bir şeyden söz etti; o çok önemlidir, adalet. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. ‘2019 şöyle', ‘Şu başkan olacak' bu konular hiç görüşülmedi.”
 
Karamollaoğlu ise “Şu anda erken. Daha sonra inşallah bu konudaki fikirlerimiz kamuoyuna duyulur” açıklamasında bulundu.
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz