4 Haziran 2018 Pazartesi


Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener'le görüştü


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in millet ittifakını oluşturan partilerden parlementer sisteme dönüşü takvimlendirmek için istediği randevulardan ilki gerçekleşti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Ziyaret sonrası iki lider kameralar karşısına geçti. Kılıçdaroğlu 'Güçlü parlamento yolunda ilerliyoruz' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için CHP Genel Merkezi'ne geldi. Görüşme sonrası Akşener ve Kılıçdaroğlu, toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Görüşmenin ardından İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortak bir açıklama yaptı. Akşener, "Komisyon kurulup, 1 hafta içinde bir araya gelerek parlamanter sistemin nasıl, hangi aralıkta olacağının yol haritasının milletimizle paylaşılması konusunda ziyarette bulundum." dedi. Akşener, Kılıçdaroğlu'nun ardından Karamollaoğlu ile de görüşeceğini belirtti. Kılıçdaroğlu ise, "Seçim atmosferi iyi gidiyor. Baskılara, engellemelere rağmen parlamanter sistemi getirmek için yürüyoruz" diye konuştu.

GÖRÜŞMENİN ARDINDAN İKİ LİDERDEN AÇIKLAMA

Akşener, "Sayın Genel Başkan'a önerim oldu. Kendisi de kabul etti. Komisyon kurulup, 1 hafta içinde bir araya gelerek parlamanter sistemin nası,l hangi aralıkta olacağının yol haritasının milletimizle paylaşılması konusunda ziyarette bulundum. Karamollaoğlu da olumlu baktı. Onunla da görüşeceğim. Millet İttifakı'nın genel başkanları ile paylaştım." ifadelerini kullandı

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise, "Seçim atmosferi iyi gidiyor. Baskılara, engellemelere rağmen parlamanter sistemi getirmek için yürüyoruz. Vatandaşımız bizden 'Parlamanter sistemi hangi aralıkta gerçekleştireceksiniz?' sorusunun cevabını bekliyor. Bizim için Genel Başkan'ın önerisi büyük bir keyif. Parlementoyu nasıl güçlendireceğimiz konusunda ortak bir çalışma yapacağız." dedi.

 

 

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz