29 Ocak 2019 Salı


Kardeşlik tohumları ekiliyor!


MİLKO’lar, Türkiye’nin her tarafında düzenledikleri konferanslarla kardeşliğin tohumlarını ekiyor…

İnsanlığın saadeti için hak ve adalet merkezli bir dünyanın kurulmasının elzem olduğu gerçeği ile hareket eden MİLKO'lar, Türkiye'nin her tarafında düzenledikleri konferanslarla kardeşliğin tohumlarını ekiyor…

Programa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MİLKO'lar Genel Sekreteri İlyas Tongüç, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ile Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve Medya-Der Genel Başkanı Mustafa Kurdaş katılarak birer konuşma gerçekleştirdi. Programda konuşan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cenab-ı Hakk'ın müminleri kardeş kıldığının altını çizdi. 

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) Bursa'da Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansları'nın 4'üncüsünü düzenledi. İnsanlığın saadeti için hak ve adalet merkezli bir dünyanın kurulmasının elzem olduğu gerçeği ile hareket eden MİLKO'ların temsilcileri Bursa'da bir araya geldi. Programa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MİLKO'lar Genel Sekreteri İlyas Tongüç, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ile Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve Medya-Der Genel Başkanı Mustafa Kurdaş katılarak birer konuşma gerçekleştirdi. 

 

“ALLAH'IN DAVET ETTİĞİ  YOLA YÖNELMELİYİZ”

Programda konuşan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cenab-ı Hakk'ın müminleri kardeş kıldığının altını çizdi. Asiltürk, “Biz insanlar değil, Allah Teala hükme bağlamış müminlerin kardeşliğini. Hangi partiden hangi görüşten olursan ol, Allah bizleri kardeş kılmıştır. Cenab-ı Hak, devamında ‘müminlerin arasını düzeltin' demiştir. Bir insan ‘ben hem müminim hem de kardeşimle hasım olurum' diyemez. Sizler de biliyorsunuz, Türkiye'de toplum ikiye ayrılmış durumda. Bir yarısı bir diğer yarısını adeta hasım olarak görüyor. Yapmamız gereken, Allah'ın bizi davet ettiği yola yönelmemiz” diye konuştu.

KONFERANSLARIMIZIN AMACI TEBLİĞDİR!

Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansları'nın amacının Peygamber Efendimiz'in (S.A.V) Dârü'l-Erkam'ındaki gibi tebliğ olduğunu belirten Asiltürk, “Biz de aynı usul ve esaslarla doğru ve yanlışı dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz. Biz burada siyasi parti çalışması yapmıyoruz. Ancak bu yaptığımız çalışma ile tekrar kardeşlik havası meydana gelebilir. Şimdi Türkiye'de öyle bir hava var ki Batı'dan bize gelen; iktidar iyi bir şey yapsa da eleştiriyoruz, kötü bir şey yapsa da aynı şekilde, muhalefet iyi bir şey söylese de iktidar eleştiriyor, kötü bir şey yapsa da eleştiriyor. Kötü olan, yanlış olanı tabii ki eleştireceğiz. Ancak iyi şeyleri de söyleyeceğiz. Bunu düzeltmenin bir tek yolu var, o da Efendimiz'e inen Kur'an-ı Kerim ve iman esaslarını uygulamaktır” şeklinde konuştu.

“NEREYE BAKSAK ADALETE VE KARDEŞLİĞE İHTİYAÇ VAR”

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve Medya-Der Genel Başkanı Mustafa Kurdaş, “Hak, adalet ve kardeşlik üç tane önemli kelime ve kavramla konferanstayız. Hakikaten bugün yeryüzünde insanlığı ayakta tutması gereken kavramlar bunlar. Nitekim insanlık ne zaman ki hak ve adaletle buluştuysa eşref-i mahlukat olmuştur. Ne zaman ki bunlardan ayrılmışsa da zulümle, ölümle ve katliamlarla tanışmıştır. İşte bugün de coğrafyamıza baktığımız zaman hakikaten çok büyük sıkıntı ve dertlerin içerisindeyiz. Bakıyorsunuz, Bangladeş'te 90 yaşındaki mücahitler idamla şehit ediliyor. Pakistan ve Afganistan olaylı işgaller yaşıyor. Dünyanın en büyük İslam ülkesi Hindistan'da 300 milyon kardeşimiz yoksulluk ve baskı altında yaşıyor. Doğu Türkistan'da başka başka zulümler sahneye konulmaya çalışılıyor. Irak'ta 2 milyon Müslüman kardeşimiz katledilmiş. Suriye'de yine son 7-8 yıl içerisinde yüz binlerce kardeşimiz katledildi. Gördüğünüz nereye baksak hakka, adalete, kardeşliğe daha doğrusu ayağa kalmaya ihtiyaç var. Bu da elbette ki Millî Görüş ve onun ilkeleriyle olacaktır” şeklinde konuştu.

“HAKKI ÜSTÜN TUTAN BİR ANLAYIŞIN TEMSİLCİLERİYİZ”

Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansları'nın 4'üncüsünü tertip ettiklerini ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MİLKO'lar Genel Sekreteri İlyas Tongüç, “Dünya huzuru ve mutluluğu arıyorsa bunu ancak hak anlayışını üstün tutarak olur. Batı'nın demokrasi anlayışıyla dünyaya huzur gelmeyecek. Bizler Milli Görüşçüler olarak hakkı üstün tutan bir anlayışın temsilcileriyiz. Hak ve adalet dediğimiz şey öyle kolay bir söz değildir. ‘Kenar-ı Dicle'de bir kurt kapsa koyunu, gelir de Adl-i İlâhi Ömer'den sorar onu' demek birkaç saniyemizi alır. Ama bunu yerine getirmek büyük bir gayret ve bedel ister” diye konuştu.

DAVANIN BÜYÜKLÜĞÜ, EKTİĞİ TOHUMLARLA ÖLÇÜLÜR

AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Bizler ne kadar büyük bir davayız, bu davanın büyükleri ile küçükleri birlikte yürüyor. İşte bir davanın büyüklüğü burada ölçülür. Bir dava, ektiği tohumlarla büyür ve genişler. Bizi batılla meşgul etmeye kalkışıyorlar. Peki, bu nasıl oluyor? Emperyalistler belli kontrol mekanizmaları kurarak bunu yapıyor. Bunu bilgiyle yapıyorlar. En çok bu sosyal medya üzerinden yapılıyor. Gençlerimiz için bu büyük bir sıkıntıdır. Oyunlar yüzünden artık çocuklar intihar ediyor. Ahlaksızlığı diziler üzerinden bize aşılıyorlar” şeklinde konuştu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz