28 Mayıs 2018 Pazartesi


Karamollaoğlu: Ufkumuzu ve vizyonumuzu bugünkü iktidarda olanlar rüyalarında bile göremezler


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı “Geleneksel İftar Programı” yoğun katılımla düzenlendi. Şişli Grand Cevahir Otel’de düzenlenen iftar programı Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi. Doların son dönemdeki artışını ve ülke ekonomisinin kötüye gidişini, değerlendiren Karamollaoğlu, “Ufkumuz, vizyonumuz, bu günkü, arkadaşların bırakın öğrenmesini rüyalarında bile görmesi mümkün değildir” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı “Geleneksel İftar Programı” yoğun katılımla düzenlendi. Şişli Grand Cevahir Otel'de düzenlenen iftar programı Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nun da katılımıyla gerçekleştirildi. Her yıl geleneksel hale gelen ve tüm Millî Görüş camiasının yoğun katılım sağladığı iftar programı Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından duaların eşliğinde ezan-ı şerifin okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı “Geleneksel İftar Programı”nda katılımcılara hitap eden Millî Görüş Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, doların son dönemdeki artışını ve ülke ekonomisinin kötüye gidişini, yanlış yürütülen tarım politikasını ve adalet sistemindeki yapılan yanlışları değerlendirdi. Program sonunda Saadet Partisi İstanbul milletvekili adayları ile toplu fotoğraf çekildi.

İftar programına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Yılmaz Bayat ve Birol Aydın, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosu Baktiyar Assadzadeh, Pakistan İslam Cumhuriyeti Konsolosu Saleem Ullaç Khan, Bangladeş Cemaat-i İslami Sözcüsü Prof. Dr. Nurul Emin, D-8 İslam Birliği Uzmanı Sheikh Mohammad Mouniddin, Eritre İslam Partisi'nden Mohammed Saleh Omar, İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, AGD İstanbul Başkanı Ali Uğur Bulut, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, Millî Gazete ve TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş'ın yanı sıra çok sayıda parti mensubu ve gazeteci katılım sağladı.

 

TÜRK LİRASI DEĞER KAYBEDİYOR, KUDÜS ELDEN GİDİYOR,  İKTİDAR İSE OLDUĞU YERDE SAYIYOR

Geleneksel İftar Programı'nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Türkiye'miz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Başta ekonomik veriler olmak üzere seçim olsun ya da olmasın. Allah muhafaza bir iflasın eşiğinde olduğumuz uzmanlar tarafından dille getirilmeye başlandı. Dolar değer kazanıyor diye algı oluşturanlara cevabımız dolar değer kazanmıyor. Türk Lirası eriyor, değer kaybediyor. Bizler fakirleşiyoruz. Sizler mehterle coşku vermeye çalışırken bizler işimizden ailemizden oluyoruz. Öte yandan Kudüs mücadelemizin utanç vesilesi olan iktidar mitingine katılım, bize göstermiştir ki artık bu iktidarın ömrü bitmiştir. Katılım, bütün belediye çalışanlarının katılmasına zorunlu, yoklamalı baskılarına rağmen alt seviyede kalmıştır. Burada önemli bir işaret var. Bu işaret artık bir kopuşun bir çöküşün iktidar için başlamış olduğudur. Bu işaret Saadet Partisi'nin yeniden yükselişinin en önemli emaresidir” dedi.

 

İKTİDAR CUMHURİYET TARİHİNİN EN KÖTÜ DÖNEMİNİ YAŞATIYOR

Programda katılımcılara seslenen Saadet Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, “Öncelikle Cenab-ı Hak, tutuğumuz oruçları kabul eylesin. Ramazan ayının bizlere hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu sebeple toplumumuzun çeşitli kesimlerinde özellikle geçmişte bizleri desteklemeyen ve aynı görüşü paylaşmadığımız birçok yerden müthiş bir teveccüh görmeye başladık. Herkeste bir arayış var en çok da insanımız adalet üzerinde duruyor. Hukuk üzerinde duruyor. Bir ülkede huzur ve barış olacaksa, ancak adalet kâmil manada sağlanırsa temin edilebilir. Bundan dolayı herkes adaletten bahsediyor. Gösterilen teveccühlerden şunu anlıyorum ki, genel kanaat oluşmuş. Bu durum beni hem ümitlendiriyor. Bir miktarda en dişeye sevk ediyor. Seçime giderken bu tür laflar etmek doğru değil biliyorum. Herkes güzel vaatler vermek ister ancak kazanınca biz bu yükün ağırlığını acaba kâmil manada idrakine varacak mıyız? Varamayacak mıyız? Elbette, iktidara gelen herkes bir çaba içerisine girer ancak bu tür sorgulamalar tabloyu daha iyi görmeyi sağlar. Ancak şu anda karşı kaşıya kaldığımız tablo ülkemizin bu güne kadar cumhuriyet tarihin de hiç karşılaşmadığı bir tablo. İhtilal dönemleri bilinir. Asker hükümete el koyar hukuk ve adalet ortadan kalkar. Ama biz askeri bir müdahaleye tabi olmadan böyle bir noktaya bizi yönetenler tarafından getirildiysek. Tabiri caizse bu tuz kokmuşsa tamiri öyle kolay kolay olacak gibi de değildir” dedi.

UFKUMUZU VE VİZYONUMUZU, BUGÜNKÜ İKTİDARDA OLANLAR RÜYASINDA BİLE GÖREMEZ

“Bugün ülkemizde hem yolsuzluk, hem de israf almış başını gidiyor diyoruz. Bu konuda iktidardan bir ses gelmiyor. Vatandaşlar da bu durumu tasvip ediyorlar. Yani geçmişte de bu durumlar oluyordu. E bu arkadaşlarda bu durumdan faydalanıyor. Ama biraz da hizmet ediyorlar diye hataların üzerini örtüyorlar” şeklinde partililere seslenen Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, “İşte böyle bir ülkede huzur olmaz. Böyle bir ülke bağımsızlığını muhafaza edemez. İnsanlar arasında adaletle hükmedilmezse, orada kargaşa meydana gelir. Bundan dolayı biz kuvvetler ayrımının hemen ardından denetlenmeyi de ortaya koyacağız. Adaleti üstün tutmayı getirirken, liyakate de önem vereceğiz. Güzel ahlaka önem veriyoruz. Mutlaka bu ülke yönetilirken, hükümet harcamalarının tamamının belirli bir tetkikten geçtikten sonra bu projeler hayata geçmesi gerektiğine iniyoruz. Keyfilikten mutlaka uzak durmaya ve planlı çalışmaya mecburuz. Ufkumuz, vizyonumuz, bu günkü, arkadaşların bırakın öğrenmesini rüyalarında bile görmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

 

“EL BİRLİĞİYLE HEM CUMHURBAŞKANLIĞI'NI ALACAĞIZ, HEM DE MECLİS'TE GÜÇLÜ BİR GRUP HALİNE GELECEĞİZ”

“Biz teknolojide diğer ülkelerden üstün olacağız, bu olur mu? Evet, inanırsanız olur. Biz bu vizyon ve ufukla ilerlerken ekonomide, özellikle çok ciddi adımlar atmamız gerektiğini biliyoruz” diyen Milli Görüş Lideri Karamollaoğlu, “Dolar aldı başını gidiyor. Hükümet şaşkın, ne yapacağını bilemez hale gelmiş. Doların kendi başına yükselmesi bir bakıma bir şey ifade etmez. Doların yükselmesine sebep olan geri plandaki hadiseleri ve gelişmeleri siz idrak edemiyorsanız. Yanlışları görmüyorsanız. Doların yükselişini bu gün engelleseniz. Yarın yine başınıza bela olur. Bu iş öyle heyheylenerek, çözülemez. Birilerine meydan okuyarak çözülemez. Sonun da mecbur kalır, sizi ezmek isteyenlere mahkûm olduğunuzu deklare etmek zorunda kalırsınız.

VATANDAŞ 24 HAZİRAN'DA YAPILAN HATALARA CEVAP VERECEK

Biz bu duruma asla rıza gösteremeyiz. Biz kendi problemlerimizi elbette kendimiz çözeceğiz, elbette bir takım işbirliklerimiz olacak. Çünkü biz dünya da yaşayan tek ülke değiliz. Bu yönde ülkemizdeki tarımı, hayvancılığı, çiftçimizi, yeniden ayağa kaldırmaya mecburuz. Tarımda ve hayvancılıkta başarı sağlayamayan bir ülke kendi karnını doyuramaz ve asla başka sahalarda ben varım diyemez. İşte bu hatalarını anlamayan iktidardaki arkadaşlarımıza milletimiz 24 Haziran'da yaptığı hatayı gösterecektir. Bu cihette el birliğiyle hem Cumhurbaşkanlığını alacağız, hem de Mecliste güçlü bir grup haline geleceğiz inşallah” dedi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz