8 Temmuz 2018 Pazar


Karamollaoğlu: Toplumdaki kırılmalara engel olduk


Saadet Partisi, seçim değerlendirme ve hamle toplantısı ile 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Geleceğe ilişkin stratejiler belirleyen Saadet Partisi, toplantı ile süresi ele aldı. Programda konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, seçim çalışmalarında ter döken bütün teşkilat mensuplarına bir bir teşekkür ederken, geleceğe dair ümit mesajları verdi… Karamollaoğlu, “Seçim sonuçları bizim için yeni bir başlangıçtır. Aşk ve kararlılıkla hamle sürecine başlayacağız” dedi.

Saadet Partisi 24 Haziran seçimlerinin ardından “Seçim Değerlendirme ve Hamle Toplantısı” gerçekleştirdi. Saadet Partisi milletvekili adayları ve il başkanlarının katıldığı geniş katılımlı toplantıda, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri enine boyuna masaya yatırıldı. Toplantının açılışında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından Saadet Partisi'nin izleyeceği yol haritası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıya, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Recai Kutan, Mustafa Kamalak'ın yanı sıra, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman ve Genel İdare Kurulu Üyeleri de iştirak etti.

SAADET PARTİSİ SİYASETİN VAZGEÇİLMEZİ

Saadet Partisi Genel Merkez Seçim Karargâh Başkanı Hasan Bitmez, programın açılışında yaptığı konuşmada seçim çalışmalarından dolayı tüm parti teşkilatına teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bütün parti teşkilatlarımıza teşekkür ederiz. Milli Görüşçü kuruluşlara da çok teşekkür ederiz. 24 Haziran seçimleri Milli Görüş camiası için çok önemli bir seçim olmuştur. Saadet Partisi olarak ilkeli bir seçim çalışması yürüttük. Aday tanıtım toplantılarımızı büyük bir katılımla gerçekleştirdik. E-mitinglerle genç seçmenlere ulaştık. Siyasetin vazgeçilmezi olduğumuzu gösterdik.” 

 

toplumdaki-4-1530996703.jpg?

KARAMOLLAOĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN SELAMLAMA

Milletvekili adaylarını ve il başkanlarını dikkat çeken ve öven bir selamlama ile konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Makam ve şöhretin değil, Hakk'ın ve hakikatin peşinde koşan kardeşlerim hoş geldiniz. Ne olursa olsun yolundan dönmeyenler hoş geldiniz. Sömürü değil adalet, zillet için değil izzet için çalışanlar hoş geldiniz. Hangi inançtan ve hangi ırktan, olursa olsun her insanın hak ve hukukunu savunan kardeşlerim hoş geldiniz. Kula minnet etmeyenler hoş geldiniz. Dik duruşunuzdan azminizden hiç bir şey kaybetmediğinizden dolayı hepinizi saygı ile selamlıyorum” diye selamladı.

BAŞARININ SIRRI MİLLETİ KUCAKLAMAKTIR

Yunus Emre'nin ‘72 millete aynı gözle bakmayan, halka müderris olsa, Hakk'a asidir' cümlesini hatırlatan Karamollaoğlu, “Hiçbir yönetici bu sözü zihninden çıkarmamalıdır. Başarının sırı bütün milleti kucaklamak ile başlar. Yapılacak hizmetler dostça yapılmalıdır. Bütün millet göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Yeni dönemde milletvekili olarak görev yapacak tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Çünkü alacakları kararlar hepimizi ilgilendirecek. Çünkü Meclis, millet iradesinin bütününün tecelligahıdır. Cumhurbaşkanı yüzde 50 artı 1 oy ile seçilmektedir. Ümit ediyoruz ki cumhurbaşkanı bütün millete hizmet etmeyi şiar edinir. Ancak Meclis iradenin tamamına yakınını temsil etmektedir. Milletvekilleri bu ruh ve anlayışa bağlı olarak bu taleplerin sözcüsü olur. Türkiye biran evvel karşılaştığı problemlerin üstesinden gelir” değerlendirmesinde bulundu.

 

toplumdaki-kirilmalara-engel-olduk.jpg?

ASALETİNİZİ BOZMADINIZ

Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu seçimlerde Saadet Patisi teşkilatı ve adayları manen madden çok büyük azim ve gayret ortaya koydular. Üstün bir gayretle çalıştılar. Her türlü baskı ve engellemeye rağmen üstün bir çalışma sergilediler. Bayraklarımız indirildi çadırlarımız yıkıldı. İnsanlarımız saldırıya uğradı. Haksız propagandaya maruz kaldık. Bütün bunlara rağmen siz asaletinizi bozmadınız. Bu sebeple Allah hepinizden razı olsun.”

HAMLE SÜRECİNE BAŞLAYACAĞIZ

Karamollaoğlu, seçim sonuçlarını titiz bir şekilde değerlendireceklerini de belirterek, “Seçim sonuçlarını değerlendirmek için bir hafta gibi kısa bir sürede bütün illere heyetler gönderdik. Milli Görüş kuruluşları ve dört bin temsilcimizle değerlendirmeler yaptık. Eksiklerimizi ortaya koyduk. Milletimizle çok hızlı bir şekilde kucaklaşmanın yolunu aradık. Bu istişarelerin ardından atılacak adımları atacağız. Seçim sonuçları bizim için yeni bir başlangıçtır. Aşk ve kararlılıkla hamle sürecine başlayacağız” şeklinde konuştu.

toplumdaki-11-1530996712.jpg?

BİZİM FİKİRLERİMİZ, HAYALLERİMİZ DEĞİŞMEZ

“Bizim ideallerimiz prensiplerimiz cihan şuurudur” diyen Karamollaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bugünden yarına değişmez, değişmesi de mümkün değildir. Bizim fikirlerimiz hayallerimiz değişmez. Seçime giderken ülkemizin birinci meselesini kutuplaşma olarak gördük. Bu memlekette kutuplaşma meydana geldi. İnsanlar birbirine bakarken, dostça bir tavır sergilemiyor. Birbirine düşman gibi bakıyordu. Bunun ilacının da kucaklaşma olduğunu söylemiştik. Türkiye'de barışın huzurun teminatı Saadet Partisi'dir. Bu da kucaklaşmayla olur. Aldığımız oya bakarak kimse bizi tartmaya kalkışmasın. Oy adedi farklıdır, o oyun ağırlığı farklıdır.”

toplumdaki-8-1530996840.jpg?

TÜRKİYE BİR SEÇİMİ DAHA EKONOMİK OLARAK KALDIRAMAZ

Mahalli seçimlerin erkene alınmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulanan Karamollaoğlu, “Tüm sorunlar ortaydayken, mahalli seçimler erkene alınırsa Türkiye'yi olağanüstü zor şartlar bekliyor. İktidarın bu sorunların üstesinden gelemeyeceği ortaya çıkıyor. Rantçıların baskısı altında kaldığı ortaya çıkıyor. Türkiye bir seçim ekonomisini daha kaldıramaz. Türkiye'nin seçimden önce ekonomide çok ciddi tedbirler almasına gerek var. Dış politikada çok ciddi atılması gereken adımlar var. Ekonomide israfın önüne geçilmesi gerekiyor. İktidara sesleniyorum Allah rızası için şehit kanıyla alınan toprakları Yunanlara teslim etmeyin. Avrupa Birliği değil, 50 tane Avrupa Birliği değmez. Kıbrıs'ı siz Yunanlara vermekle Avrupa Birliği size itibar göstermez. Bunu da bilin. Açıkça söylüyorlar, burası bir Hristiyan Kulübüdür. Kıbrıs'tan vazgeçmeyin” diye çağrıda bulundu. 

 

ÇOCUKLARINA BU DESTANI ANLATACAKLAR

Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi'nin aldığı oy oranı ile ilgili de şunları kaydetti: “Saadet Partisi'nin bu seçimlerde aldığı sonuç rakamlarla ölçülmeyecek kadar kıymetlidir.  Siz bu seçimlerde tarihi bir duruş sergilediniz. Adaletsizliğe karşı adaleti, kibre karşı tevazuu savundunuz. Öfke ve nefrete karşı şefkati savundunuz.  Âlimlerin sustuğu aydınların sindiği bir ortamda baskıya ve tahakküme karşı Hüseynî bir duruşu gösterdiniz.  Sizler gücün değil hakikatin yanında duran kahramanlarsınız. Hiç şüpheniz olmasın; bize yönelik her türlü karalamayı yapanlar, yarın çocuklarına bunun kahramanlığını ve destanını kendileri anlatacaklar.”

4 ANA SÜTUNDA ÇATLAKLAR VAR

Ülkenin 4 ana temel mesele üzerinde ayakta durduğunu belirten Karamollaoğlu, “Bir ülke bu 4 temel sütUn üzerinde durursa o kadar sağlam olduğunu gösterir. Bu temeller o ülkenin ne kadar güvenilir olduğunu gösterir.  Bunlar, önce ‘ahlak ve adalet' sonra da ‘ekonomi ve eğitimdir.'  

Maalesef bu dört sütunda çok büyük çatlaklar var. Aile kurumu çöküyor. Gençlik elimizden kayıyor. Adalete gelince, her şehirde saraylar var ama kendisini bulamıyoruz. Eğitim tam bir keşmekeş içinde. Ekonomiye gelecek olursak son dönemdeki çatlaklardan birisinin burada olduğunu biliyoruz. Söyleyeceğimiz tedbirler alınmazsa büyük sorunlar yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ TOPLUMDAKİ KIRILMALARA ENGEL OLDU

Saadet Parti'miz bu seçimlerdeki duruşu ile toplumun takdirini kazanmıştır. Saadet Partisi yürüttüğü ilkelerle yaşanması muhtemel derin kırılma ve kutuplaşmaları durdurmuştur. Saadet Partisi inandığı doğruları korkusuzca söylemeye devam edecektir.  ‘Popülist siyasete uymuyor' diye hakikati söylemekten asla geri kalmayacağız.  ‘Bizim yolumuz oturduğu yeri hak et, yediğin lokmayı hak et' diyen Hacı Bayram Veli'nin yoludur.   Bizim yolumuz ‘iman varsa imkân vardır ve Milli Görüşçü asla bırakmaz' diyen Necmettin Erbakan'ın yoludur.

nazir-cihangir-islam-(1).jpg?

İSLAM: SİYASET HER EYLEME KARŞI CEVABIMIZDIR

Programın son kısmında konuşan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam, “Öncellikle sizlere ne hissettiğimi söylemek istiyorum. Doktorum çok ciddi ameliyatlar yaptım. Çok riskli ameliyatlara girdim. Mesleki korku yaşarız. Bu iyi bir korkudur. Önemli olan korkuyu yenebilmektir. Korku insanidir. Korkuyu yenmek erdemli bir iştir. Siyaseti de şöyle düşündüm; yükümlülük olan iktidar değildir, siyasettir. Siyaset tüm var olanlara karşı topluma karşı ona olan her eylem bizim cevabımız olarak algılayabiliriz. İktidar ise bir pozisyondur. Mutlaka ve mutlaka iktidarı araçlaştırırsanız bugünkü duruma düşersiniz. Dava da araçlaşır. Bir bakarsınız akrabalarınız da araçlaşır. Kadim bir geleneğin bir savunucularıyız. Geriye kalan çalışmalarımızı bu yolun hizmetine sunmalıyız” dedi.

abdulkadir-karaduman-(1).jpg?

KARADUMAN: ANADOLU İNSANININ HUZURU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, 24 Haziran seçimlerinin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti: “24 Haziran seçimleri Fas'tan Endonezya'ya, Latin Amerika'dan Kuzey Kore'ye kadar küresel sömürü sisteminin çarkları arasında inim inim inleyen mazlumların kurtuluşuna vesile olur. Toplumun gerçekleri ile sanal komplo teorilerinin birbirine karıştırıldığı bir dönemden bahsediyorum. Olağanüstü durumda akıl, adalet, ahlak, adanmışlık ve asalet ilkelerinden asla vazgeçmedik. Yolsuzluğa, yasağa, yağmaya, yalana ve yandaşlığa asla teslim olmadık. Engellere ve karalamaya maruz kaldık. Ancak Anadolu insanının huzuru ve barışı için çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Milli Görüşçüler olarak ‘ayağını feda etme pahasına' yoldan geri dönmeyenleriz” diye konuştu.

recai-kutan-cihangir-islam.jpg?

SAADET YİK SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu, önceki gün toplandı. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri'nin sonuçlarının ele alındığı toplantıda kurul üyeleri seçim sonuçlarını değerlendirdi. Türkiye'nin önemli meselelerinin ele alındığı toplantıda bundan sonraki döneme ilişkin sürece yönelik de istişarelerde bulunuldu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz