1 Temmuz 2019 Pazartesi


Karamollaoğlu: Tarım Bakanları ne yapıyor?


Karamollaoğlu, Türkiye'nin 20 yıl önce kendi kendine yetebilen 7 tarım ülkesinden biri olduğunu belirterek şimdi ise dışa bağımlılığın arttığını ifade ederek 'Tarım Bakanları ne yapıyor?' diye sordu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Uşak İl Başkanlığı'nın 6'ncı Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Karamollaoğlu, burada yaptığı konuşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken AKP'nin politikalarını eleştirerek Türkiye'nin 20 yıl önce kendi kendine yetebilen 7 tarım ülkesinden biri olduğunu belirterek şimdi ise dışa bağımlılığın arttığını ifade ederken "Tarım Bakanları ne yapıyor?" diye sordu.

"Acilen tarıma el atılmalı, çiftçinin üzerindeki üretim maliyetleri düşürülmeli." diyen Karamollaoğlu, " İlaç sanayide keza öyle, biz Türkiye'de ilaç üretmiyor sadece ambalaj yapıyoruz. Avrupa'da, ABD'de kullanılması yasak pek çok ilacı satın alıyoruz." açıklamasında bulundu.

Karamollaoğlu, "Son zamanlarda doğum oranlarında düşüş meydana geldi, nüfusumuz azalıyor." diyerek şunları kaydetti:

 

"Son yıllarda evlenen genç çiftlerimiz çocuk yapabilmek için hastanelere doktorlara başvurur oldu. Niye oluyor bu, dün yoktu da bugün var. Bunun nedeni yediğimiz gıda, kullandığımız ilaç. Bizi kısırlaştırıyorlar, sadece bizi değil tüm dünyayı kısırlaştırıyorlar, bunu görmek lazım."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz