27 Ağustos 2018 Pazartesi


Karamollaoğlu'ndan Malazgirt Zaferi mesajı: Bu zaferler 'Milli Görüş' ile kazanılmıştır


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Karamollaoğlu, mesajında 'Sultan Alparslan, bu zaferi ünvan, nam veya toprak için değil yeryüzünde hak ve adalet hüküm sürsün diye kazanmıştır ve bütün bu zaferler “Milli Görüş” ile kazanılmıştır.' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden mesaj yayınladı. Karamollaoğlu mesajında, "Sultan Alparslan, bu zaferi ünvan, nam veya toprak için değil yeryüzünde hak ve adalet hüküm sürsün diye kazanmıştır ve bütün bu zaferler “Milli Görüş” ile kazanılmıştır." ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu'nun Malazgirt Zaferi mesajı şu şekilde:

"Bugün hakkı ve adaleti hakim kılmak üzere Anadolu'nun kapılarını aziz milletimize açan şanlı Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü... Bugünün önemine binaen şu hususu özellikle belirtmek isterim. Sultan Alparslan, bu zaferi ünvan, nam veya toprak için değil yeryüzünde hak ve adalet hüküm sürsün diye kazanmıştır ve bütün bu zaferler “Milli Görüş” ile kazanılmıştır.

Ayrıca, Anadolu sadece kılıç ile bir vatan hâline getirilmiş toprak parçası değildir. Medreseler, şifahaneler, imarethaneler ve dahi gönüllerin fethi ile vatan toprağı haline getirilmiştir.

Bu vesile ile Sultan Alparslan başta olmak üzere bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz