4 Haziran 2018 Pazartesi


Karamollaoğlu: Kafaları beton ve asfalta çalışıyor


Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu, güller diyarı Isparta’da adeta güç gösterisi yaptı. Karamollaoğlu, Türkiye’nin dört bir tarafında gece gündüz demeden doğruyu, güzeli, iyiyi ve hakkı haykırmaya devam ediyor. Isparta’da binlerce vatandaşa hitap eden Karamollaoğlu, hükümetin politikalarını sert bir dille eleştirirken, iktidarın bir an önce değişmesi gerektiği vurgusu yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu'nun coşku içerisinde devam ettirdiği mitinglerinin son durağı güller diyarı Isparta oldu. Binlerce Ispartalı Cumhuriyet Meydanı'nı hınca hınç doldururken,  devasa kalabalık hep bir ağızdan ‘DEĞİŞTİR' sloganlarıyla alanı inletti. Binler Bilge Başkan'ı bağrına basarken, Karamollaoğlu ise iktidara geliş müjdesini verdi. Sloganlar eşliğinde sahneye çıkan Karamollaoğlu, ülkenin ve bölgenin badireli bir dönemden geçtiğini hatırlattı.

İktidara geldiklerinde adaletsizliği, yolsuzluğu ve rantı ortadan kaldıracağı sözünü veren Karamollaoğlu, siyasi rüşvetleri elinin tersiyle iteceğini belirterek, “Dış politika savrulmuş, kim dost kim düşman belli değil. Ekonomi perişan. Dolar aldı başını gidiyor. İngiltere'ye gittiler 2 sefer ama dolar 4 TL 60-70 kuruş bandında kaldı. Dış borç attı. IMF'ye borcun kalmadığıyla övünenler, şimdi tekrar IMF'ye muhtaç hale geldiler. Bunların kafası iki şeye çalışıyor. Biri beton, diğeri asfalt” dedi.

 

İTHALAT NEDEN KONUŞULMUYOR?

Türkiye'nin ekonomik sorunlarına değinen Karamollaoğlu, “Türkiye bu ekonomiyle düze çıkamaz. Türkiye'de bir iki şirket dışında kazanan yok, onlardan biri de bankalar. Allah aşkına değiştirin bu sistemi. Neden peki sadece onlar kazanıyor? Bu arkadaşlar çünkü üretime dayalı yatırımlar yapmıyor, tüketime dayalı bir sistem kurmuşlar. Bunların kafası iki şeye çalışıyor. Biri beton, diğeri asfalt” diye konuştu.

GÜÇ KİLOYLA DEĞİL, iNANÇLA OLÇULUR

Beyaz AK Partilinin beton ve asfaltın yenilmeyecek bir şey olduğunu anlayacağını ifade eden Karamollaoğlu, “Bunu bir gün anlayacaklar. Eğer üretime dayalı yatırımlar yapılmamaya devam ederse o zaman görecekler. Onun için değiştir diyoruz. Beni anlasınlar diye iktidara geldiğimizde bütün yatırımları durduracağız dedim. Vay bütün yatırımları durduracak dediler. Yatırımları değil ama öncelikli yatırımları belirleyip diğerlerini durduracağız. Önce üretim yapan yatırımlara öncelik vereceğiz. Problemleri çözmek için çok köklü değişikliklere ihtiyacımız var. Birileri bana kilon kaç diyor. Benim kilom 73-75. Ama güç kiloyla ölçülmez. Güç inançla, imanla ölçülür” diyerek mevcut politikaları eleştirdi.

 

ON BİNLER MİTİNGE GELMEYE BİLE KORKUYOR

Türkiye'deki problemlerin diğer ülkelerin problemlerinden farklı ve daha yaygın olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Çünkü ülkemizdeki kutuplaşma ve kamplaşma bizi tedirgin ediyor. Seçime giderken Ramazan'da kucaklaşacağımıza kutuplaştırılıyoruz. Birileri kendi gibi düşünmeyenleri hain, terörist ilan ediyor. Biz buna razı değiliz. Bunu hemen değiştirmemiz lazım. Bu değişikliği sizinle beraber gerçekleştireceğiz. Burada olamayıp gönlü sizinle onlar on binlerce insan var. Çünkü onlar kendisinin ya da çocuğunun başına bir şey gelir diye her mitinge gidemiyor. Onun için size teşekkür ediyorum” dedi.

BU ZULMÜN İFADESİDİR, ONUN İÇİN ‘DEĞİŞTİR' DİYORUZ

“İki seçime birlikte gidiyoruz” diyen Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili endişelerimiz var. Dikte rejimine evriliyor. Onun için Meclis'e de çok önem veriyoruz. Bizim gibi düşünen arkadaşlar var. Açıkça söylüyorum, bizimle aynı fikirde olmayan binlerce arkadaşımız da bizlere telefon açıp desteklediklerini ve bir an önce değişiklik yapılması gerektiğini söyleyenler de var. Çünkü artık nefes dahi alamadıklarını belirtiyorlar. Bir ülkede huzur ve refahın olması hakiki manada adaletin tesisiyle mümkündür. Ateş düştüğü yeri yakar. Bugün biz işinden aşından edilen, neyle suçlandığını bilmeyen yüz binlerce insanla muhatap oluyoruz. KHK ile alınmış ama  neden alındığını bilmiyorlar. Böyle adalet olmaz. Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Onu neden işten attığını ya da içeri attığını ispatlamak zorundadır. Ama sen kendinin ‘suçsuz olduğunu ispat et' dediğinde bu zulmün ifadesidir. Onun için bu iktidarın değişmesi gerekir” diye konuştu.

YOLSUZLUĞU KALDIRACAĞIZ

Hükümetin dış yatırımcıları gözlediğini belirten Karamollaoğlu, “Gelelim sanayici kardeşlerimize, hükümet bizim sanayici ve üreticimizi bırakıp dış yatırımcıları gözlüyor. Arkadaş bizim sanayicimiz biraz nazlıdır, yatırım yaparken tedirgin olur, ancak bizi şaha kaldıracak da onlar olacaktır. Sanayici nazlıdır, devletini her zaman yanında görmek ister. Onun için biz bu konuyu gündeme getirdiğimizde şunlara bak diyorlar. Yatırıma yöneleceğiz ve tarımı kalkındıracağız diyoruz. Peki kaynağı nereden bulacaksınız diyorlar. Diyoruz ki, yolsuzluğu ve rüşveti kaldıracağız” diye konuştu.

 

SAMAN İTHAL EDER HALE GELDİK

Türkiye'nin 15 yıl önce kendi kendine yeten bir ülke olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “Şimdi ise buğday, et dahil hatta saman dahi ithal hale geldik. Şimdi Isparta sanayimizde en az 60 esnaf dükkânını kapatmış. Biz küçük esnafımıza destek olacağız. İşsizlik böyle biter, borç böyle ödenir. Vatandaşa böyle destek olunur. Sanayicimizi de anlamamız gerekiyor. Onlara da destek olmamız lazım. İnşallah ülkemiz bugünden daha iyi bir seviyeye gelecek. Asgari ücret açlık sınırında olmayacak. Engellilerin önündeki engelleri kaldıracağız. Evlenenlere, çocuk sahibi olanlara destek olacağız” dedi.

SİYASET RÜŞVETİNE GİRMEYECEĞİM

Ekonominin obeziteleştiğini belirten Karamollaoğlu, “Birileri gayri millî hasılayı hesaplarken, borcu içerisine koyuyorlar, faizi de koyuyor, sonra da geliyor; ‘biz bu kadar büyüdük' diyorlar. Yani bunlar obezite hastalığına yakalanmış gibiler, şişirme politikalar ve ekonomiyle yolda yürümeye çalışıyorlar. Biz de bu yolda bu şekilde gidilmez diyoruz. Yürümek için adale lazım, kas lazım. Obezler yürüyemez. Bazı arkadaşlarımız diyor ki: Başkanım birkaç tane sen de vaatlerde bulun. Ancak ben yapamayacağım vaatlerde, yani ‘Siyaset rüşvetine girmeyeceğim' diyorum. Bize verilen hizmetleri yapmaya çalışacağımın sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz