1 Temmuz 2019 Pazartesi


'Karamollaoğlu ilkeli bir davranışla hep doğruları savundu!'


Saadet Partisi'nin Türkiye'de önemli bir etkiye sahip olduğu ifade ediliyor. Türk siyasetindeki ilkeli duruşun Saadet Partisi'ne saygınlık kazandırdığına dair önemli değerlendirmeler yapılıyor.

Saadet Partisi'nin siyasi duruşu kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ederken ortaya koyduğu söylemeleriyle de ilkeli ve saygın bir kimlik oluşturduğu belirtiliyor.

Gazeteci Fehmi Koru, yazılarını yayınladığı kendi internet sitesinde, davetli olduğu D-8'in 22'nci kuruluş yıl dönümü toplantısında Saadet Partisi'ne dair dikkat çeken tespitleri konu alan bir yazı kaleme aldı.

Yazısında Saadet Partisi'nin siyasal duruşunun saygın bir öneme sahip olduğuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Koru, "Son üç seçimde Saadet Partisi aldığı oy sayısı ve oranıyla mukayese kabul etmeyecek önemde bir varlık gösterdi" dedi.

Siyasi etkinliğin ortaya çıkmasında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ilkeli siyasi tavrının etkili olduğunu dile getiren Koru, "Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı olarak, ilkeli bir davranışla hep doğruları savundu, ülkenin hayrına olduğuna inandığı tespitler eşliğinde çıkış yolları aradı ve diğer partileri de kendi görüşü istikametinde davranmaya sevk etti" şeklindeki ifadelere yer verdi.

Yaşanan siyasi gelişmeler kapsamında Saadet Partisi tabanının Karamollaoğlu'nun icraatlarından memnun olduğunu ifade eden Koru, şöyle yazdı:

"Her partinin tabanında lider kadrosunun yanlışlarına sesli veya sessiz tepki veren bir kesim mutlaka bulunur; yakından izlemeye çalıştığım Saadet Partili kitlede bunun tam tersi bir görüntü var: Taban, partilerinin siyasi çizgisinden ve bunun ülkede meydana getirdiği dalgalanmalardan olağanüstü memnun; o çizgi ve dalgalanma oya tahvil olmasa bile…"

 

 

 

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz