14 Aralık 2020 Pazartesi


Karamollaoğlu ile Babacan bir araya geldi


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bir araya geldi. İki lider görüşmelerin ardından basın toplantısı gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Türkiye'nin geleceği için lider ziyaretlerine devam ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'la başlattığı ‘Türkiye'nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri' programı kapsamında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmelerinin ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ziyaret etti.

Görüşmeye Ali Babacan ile birlikte eski adalet bakanlarından Sadullah Ergin de katıldı. Karamollaoğlu'nun yanındaysa yardımcısı Birol Aydın vardı. Karamollaoğlu'nun bir sonraki ziyaretinin ise GELECEK Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da ziyaret etmesi bekleniyor.

Ziyaret sonrasında iki lider ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BABACAN KARAMOLLAOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ
Ali Babacan, Temel Karamollaoğlu'na ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Babacan, “Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile beraberindeki heyet bugün bize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ülkemizin meselleri ve problemleri ilgili çözüm alışverişinde bulunduk. İlkeler ve değerler üzerinden değerlendirmeler yaptık. Çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik” dedi.

"FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK"
Temel Karamollaoğlu, “Aslında ziyaretimizi daha erken yapmak istemiştik. Ancak salgın nedeniyle ve DEVA Partisinin kuruluş aşaması nedeniyle ziyaretimiz gecikti. Genel kongreler yapılmış olmasa da bugün ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hüsn-ü kabul gösterdikleri için teşekkür ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyoruz. Sadece bir dostluk ziyaretiydi. Ümit ediyoruz ki ülkemizin içinde bulunduğu sorunlara DEVA Partisi de bir takım katkılar da bulunacaktır. Ülkemizin ve dünyanın sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah bundan sonra da ziyaretlerimiz belli aralıklarla devam eder. Sadece bir dostluk ziyaretiydi” şeklinde konuştu.

Temel Karamollaoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Asgari ücretin sürekli olarak açlık sınırı civarında görüşülmesini doğru bulmuyoruz.

Maleserf sendikalarda bu konuda itiraz etmiyor. Asgari ücret bir ülkede açlık sınırında olmamalı.

Mutlaka üstünde olmalıdır. Limit yoksul sınır olması gerekir.

Ancak bazıları bunu çarptırıyor. Sanki bu rakamın birden verilmesi gerektiğini söylemişim gibi algıladılar.

Her sene enflasyonun üzerinde zam yapılarak yoksulluk sınırı peyder pey sağlanmalıdır.

Bu hem asgari ücretle çalışana hem de perakende de faydalı olacaktır. Ödenen vergiler kalkarsa asgari ücret 3 bin TL'ye yaklaşıyor.

Ama bu yeter mi yetmez. Enflasyonun üstünde bir zam yapılmalıdır. Bu 3 bin 500 TL de olur 3 bin 600 TL de olur net bir rakam vermek istemiyorum.

Umarım sayın bakanın bugünkü tespitleri asgari ücret tespitinde etkili olmaz. Çünkü Sayın bakan bugün Türkiye'de yoksulluk olmadığını dile getirdi. İnşallah mantık yarın ki görüşmelerde farklı olur.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz