1 Temmuz 2019 Pazartesi


Karamollaoğlu: Gençler işsiz, esnaf perişan, çiftçi harap


Partisinin Uşak İl Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan İl Kongresi’nde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ekonominin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Uşak İl Başkanlığı'nın 6'ıncı Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Kentte büyük bir coşku ile karşılanan Karamollaoğlu'na Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu eşlik etti. Karamollaoğlu, "Milletin büyük çoğunluğu açlık sınırının altında yaşıyor. Yine büyük bir bölümü yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Gençler işsiz, esnaf perişan, çiftçi harap. Bunun nedeni de milli gelirin adil olarak dağıtılmamasıdır. Toplumsal kalkınma yerine bir avuç insanın zenginliğine neden olan anlayıştır.” dedi.

İSTİŞARE VE ADALET OLMAZ İSE HUZUR KALMAZ

Kongrede yaptığı konuşmasında Karamollaoğlu, iç ve dış politikada yaşanan sorunların çözümü noktasında istişarenin ve adaletin önemine dikkat çekerek, “Eğer istişare ve adalet kâmil manada sağlamazsa o ülkede huzur kalmaz.” dedi.

ERKEN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ

Karamollaoğlu Saadet Partisi'nin “Milli Görüş” çizgisinde  hareket etmeye devam ettiğini, hükumetin doğru yaptığı icraatları desteklediklerini, yanlışlarını ise eleştirmeyi sürdüreceklerini dile getirdi. AKP'nin 17 yıldır Türkiye'yi yönettiğini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde kesintisiz en uzun iktidarda kalan parti olduğuna dikkati çeken Karamollaoğlu, 23 Haziran'da gerçekleşen İstanbul seçimlerinin yeni bir süreci başlattığını söyledi. 

Türkiye'de 2 yıldan önce “erken seçim” olacağını düşünmediğini ancak parti teşkilatlarını yenileyip seçime hazırlayacaklarını anlatan Karamollaoğlu, “Biz erken seçim olacakmış gibi çalışacağız. Teşkilatlarımızı yenileyip seçime hazırlayacağız. Şimdi size diyorum ki ilçe ilçe, köy köy gezip elinize bir diyafon alıp partimizi ve Milli Görüş politikalarını anlatın.” diye konuştu. 

NEDEN KENDİ UÇAK VE HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİMİZDEN BAHSETMİYORUZ

Dış politikada yaşanan ‘S400'mü, F-35'mi' tartışmalarında Türkiye'nin S400'den yana olan tavrını parti olarak desteklediklerini belirten Karamollaoğlu, “Bu tartışmalarda herkes bir şey söylüyor. Ancak bir şeyi unutuyoruz. S400 Rusların, F-35 Amerika'nın. Peki, neden bizim bir uçağımız yok? Neden biz kendi ürettiğimiz hava savunma sistemini kullanmıyoruz?” açıklamasında bulundu.

GARİBAN VATANDAŞ NE YAPSIN?

Ekonominin içinde bulunduğu durumu değerlendirerek konuşmasını sonlandıran Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu yaptığı ilk toplantıda maaşlarını az buldular ilk kararları kendilerine zam yapmak oldu. Ki bu kuruldaki üyelerin ayrı maaşları da var. Onlar bile az görüyorsa gariban vatandaş ne yapsın? Milletin büyük çoğunluğu açlık sınırının altında yaşıyor. Yine büyük bir bölümü yoksulluk sınırı altında yaşıyor. Gençler işsiz, esnaf perişan, çiftçi harap. Bunun nedeni de milli gelirin adil olarak dağıtılmamasıdır. Toplumsal kalkınma yerine bir avuç insanın zenginliğine neden olan anlayıştır.”

“TÜM DÜNYAYI KISIRLAŞTIRIYORLAR”

“Tarım bakanları ne yapıyor?” diyerek, AKP'nin politikalarını eleştiren Temel Karamollaoğlu, Türkiye'nin 20 yıl önce kendi kendine yetebilen 7 tarım ülkesinden biri olduğunu şimdi ise dışa bağımlılığın arttığını ifade etti. Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“Acilen tarıma el atılmalı, çiftçinin üzerindeki üretim maliyetleri düşürülmeli. İlaç sanayide  keza öyle, biz Türkiye'de ilaç üretmiyor sadece ambalaj yapıyoruz. Avrupa'da, ABD'de kullanılması yasak pek çok ilacı satın alıyoruz. Size çarpıcı bir örnek vereyim. Son zamanlarda doğum oranlarında düşüş meydana geldi, nüfusumuz azalıyor. Son yıllarda evlenen genç çiftlerimiz çocuk yapabilmek için hastanelere doktorlara başvurur oldu. Niye oluyor bu, dün yoktu da bugün var. Bunun nedeni yediğimiz gıda, kullandığımız ilaç. Bizi kısırlaştırıyorlar, sadece bizi değil tüm dünyayı kısırlaştırıyorlar, bunu görmek lazım.”

İL BAŞKANI ÇAKMAK: BU KONGREMİZ HEDEFLERİMİZE İVME KAZANDIRACAK

Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Hüseyin Çakmak ise yaptığı konuşmasında düzenledikleri kongrenin ‘Yeniden Büyük Türkiye' hedeflerinin ivme kazanmasına vesile olması temennisinde bulunarak kongrelerinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm teşkilat üyelerine teşekkürlerini sundu. 

KONGREYE TEK LİSTEYLE GİDİLDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Uşak İl Kongresi'ne katıldı. Kongrede Karamollaoğlu, partiye uzun süre hizmet edenlere plaket verdi. Tek listeyle gidilen kongrede geçerli oyların tümünü alan Hüseyin Çakmak yeniden göreve getirildi. 

Konuşmalar sonrası kongre hediye plaket takdimi, toplu fotoğraf çekimi ve oy kullanma işlemi sonrası son buldu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz