9 Şubat 2018 Cuma


Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesi başladı! Başbakan Yıldırım da var...


Son dakika bilgisine göre Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile parti genel merkezinde görüşecek. Görüşme şu dakikalar itibariyle başladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, görüşmesi ile AK Parti Genel Merkezi'nde başladı. 

Görüşmede Başbakan Binali Yıldırım da yer alıyor.

Karamollaoğlu'na Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Tacettin Çetinkaya, Atik Ağdağ'da eşlik ediyor.

 AYRINTILAR GELİYOR...

 

'UYUM YASALARI' TEKLİFİNİ İLETECEK'

Saadet lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a, 2019 seçimleri ile resmen yürürlüğe girecek olan ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' öncesinde çıkarılacak ‘uyum yasaları' ile ilgili partisinin görüşlerini anlatacak. Karamollaoğlu, seçim kanunları, siyasi partiler kanunu ve Meclis iç tüzüğüne dair tekliflerinin bulunduğu ‘Adil Sistem Adil Seçim' kitapçığını da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verecek.

 

 

 

TEKLİFDE NELER VAR?

Sadet Partisi'nin, Cumhurbaşkanına ileteceği uyum yasalarıyla ilgili, ‘yüzde 10 barajının kaldırılması', ‘hazine yardımının seçime giren bütün partilere verilmesi', ‘seçim ittifaklarının önün açılması', ‘TRT'nin TBMM ili bağının kurulması', ‘cumhurbaşkanlığına 100 bin imza ile aday olma yolunun kolaylaştırılması, gibi önerileri bulunuyor.

Görüşmede başta Afrin operasyonu oymak üzere Suriye'deki gelişmelerin de gündeme gelmesi de bekleniyor.

DİĞER LİDERLER İLE DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşen Karamollaoğlu,partisinin hazırladığı uyum yasaları teklifini siyasi parti liderleri ile paylaşmıştı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz